2016 рік

2016-ий став тим підґрунтям, на якому виросли уявлення про бажане майбутнє. Перші місяці року команда Я Галерея разом з FILM.UA Group невпинно працювала над музейним проектом Тіні забутих предків. Виставка, який був навесні реалізований у київському Мистецькому Арсеналі, а влітку демонструвався у Львівському палаці мистецтв. Для нашої команди це стало справжнім досвідом підготовки масштабних проектів, а в українському масштабі Тіні забутих предків. Виставка викликали неабияке суспільне зацікавлення.

Коли наша команда почала вивчати кінострічку Параджанова, ми одразу ж звернули увагу на художника-постановника фільму – і наприкінці літа у київській Я Галерея провели виставку Георгій Якутович і Карпати. Цей проект став спробою показати культурну значущість художника та осмислити творчість Якутовича крізь його захоплення – Карпатські гори.

Карпати, а саме їхня демонологія, стали центральною темою ще й для львівського митця Андрія Хіра. Цикл робіт Забобони вже виставлявся у Києві в 2015 році, а у 2016-му розширив свою географію: мешканці Хмельницька, Харкова та Тернополя теж отримали можливість ознайомитися з «аматорською етнографією» художника.

Плідно працювали цього року ми і з Дмитром Молдовановим: його виставка Жертва відкрила виставковий сезон у дніпровській Я Галерея, а Світла трава у Києві продовжила роздуми художника над тваринною природою людини. Творчість Молдованова також стала натхненням для українських дизайнерів Lake Studio, які використали мистецькі мотиви у своїй новій колекції.

За підтримки Goethe-Institut арт-центр Я Галерея провів три проекти: виставку відеоробіт студентів чотирьох німецьких академій мистецтв Looking at the Big Sky у Києві та Дніпрі, а також проект Рудольфа Герца Ленін на гастролях. В останні дні травня яскравий вікенд був забезпечений британськими організаторами архіву фотокниг Photobookshow у колаборації з NIICE – у просторі Я Галерея презентували виставка самвидавів і фотокниг з усього світу.

Протягом року ми продовжували співпрацювати з нашими постійними авторами: Ігор Янович представив свій новий проект Траєкторія спочатку у Дніпрі, а наприкінці року – в Києві; дерев'яні скульптури Миколи Малишка були розміщені в просторі Я Галерея на виставці Дистанція; Олександр Король наново інтерпретував біблійні сюжети, коли розробляв проект Восьмий день; проблематика аналізу підвалин модерного суспільства розкривалася у Трансквадраті Володимира Костирка; а непізнану людську природу досліджував Ростислав Котерлін і його Неясний об'єкт життя. Вдруге ми мали змогу попрацювати з Микитою Каданом, який у проекті Повторення забування підняв актуальну тему звернення до минулого.

Одночасно, наш арт-центр відкритий і для нових імен. У парі з нашим «давнім» митцем Андрієм Сагайдаковським, у проекті Вегетація працювала львівська художниця Олена Турянська. У просторі дніпровської тераси Я Галерея вперше виставилася Анна Звягінцева, а інший дніпровський проект, Прогулянки із задоволенням і не без моралі, відкрив аудиторії цілу низку учасників групи «Група».

У вересні-жовтні Я Галерея долучилася до проведення конференції Казимир Малевич: київський аспект, у рамках якої обговорювалося актуальне питання київського періоду митця.

Дуже важливим кроком для арт-центру було відновлення роботи нашого видавництва Артбук. За цей рік ми видали вісім книжок і підготували основи для ще потужнішої і якіснішої праці. Так, до проекту Тіні забутих предків. Виставка були реалізовані каталог до проекту Тіні забутих предків. Книга, буклети українською та англійською мовами, комік-бук Тіні забутих предків. Графічні історії, книга Микола Сеньковський. Карпатські листівки 1925–1932, а також спеціальне перевидання фрагменту повісті Коцюбинського Іванко та Чугайстир. Свій каталог отримав і проект Андрія Хіра Забобони. Наприкінці року світ побачила книга, яка пропонує якісно новий погляд на українську культуру – Діячі України. Це видання містить оригінальні плакати Клубу ілюстраторів Pictoric і здійснене за підтримки УКМЦ.


Назад

07.07.2022 – 06.08.2022
Виставка Київ Я Галерея
15.06.2022 – 18.09.2022
Виставка Львів Центр архітектури, дизайну та урбаністики "Порохова Вежа"
27.04.2022 – 26.06.2022
Виставка Львів Я Галерея
20.01.2022 – 17.04.2022
Виставка Львів Я Галерея
19.01.2022 – 12.02.2022
Виставка Київ Я Галерея
20.10.2021 – 27.11.2021
15.09.2021 – 16.10.2021
Виставка Київ Я Галерея
24.08.2021 – 24.10.2021
Виставка Львів Я Галерея