
Ярослав Мотика
Народився 10 січня 1943 року в селі Староміщина на Тернопільщині. Живе і працює у Львові.
Початкову художню освіту отримав в Художній школі у Львові, за сприяння Романа Турина.
1966 року закінчив Львівський інститут декоративно-прикладного мистецтва, за спеціальністю монументальна скульптура. Навчався у Дмитра Крававича, Данила Довбошинського.
Дипломна робота садово-паркова фігура в ставку Стрийського парку у Львові «Лілея» ( штучний камінь, 1966)
Автор численних монументальних скульптур, камерної пластики, віршів та графіки.
Відомі його пам'ятники, тесані з каменю – полковнику Євгену Коновальцю у місті Жовква на Львівщині, пам'ятник Маркіяну Шашкевичу в селі Нестаничі Радехівського району. Мадонна з дитиною, Ісус Христос-мислитель, портрет художника Шатківського, Покрова Божої Матері – ці роботи зберігаються в Музеї сучасного мистецтва в Києві.
В 1980-90-их працював на ЛКСФ, як скульптор та кераміст.
Відомі його леви, що прикрашають вхід до Львівської міської ратуші, мідний пам'ятник Покрови Божої Матері в місті Буську на Львівщині, пам'ятник до 1000-ліття хрещення України-Руси в місті Генку (Бельгія).
Працює і в галузі меморіальної скульптури. Його твори увічнюють пам'ять про відомих діячів культури на Личаківському та Байковому цвинтарях Львова та Києва.
Значне місце у творчості займає керамічна пластика малих форм. Відомо про вплив на творчість митця майстрів села Гавареччина Золочівського району, яке славиться чорнодимною керамікою. Митець виліпив портрети цих гончарів, відобразив їх у малих формах з тієї ж глини, з якої вони витворювали свої вироби, знаходяться у постійній експозиції Олеського замку.