Artist talk з Алевтиною Кахідзе «Якщо читати історію по малюнках»
Artist talk з Алевтиною Кахідзе «Якщо читати історію по малюнках»
Дніпропетровск. Арт-центр Я Галерея. 10.00-19.00
19.03.2014

У середу, 19 березня, в арт-центрі Я Галерея у Дніпропетровську українська художниця Алевтина Кахідзе представить професійний звіт про свою художню практику (листопад, 2013 - березень, 2014). У звіт увійдуть художні висловлювання Кахідзе під час масового громадянського протесту в Україні (переважно малюнки), а також ходожні подіі, які було відмінено чи відкладено. Це ярмарок сучасного мистецтва у Музичах та колективний проект «Місця» у Національному художньому музеї України. Художниця представить повний звіт, без редакції своїх жестів, без відділення «важливого» й «неважливого», того що торкається Майдану чи не торкається.

Пряма мова художниці: «Відзвітувати про виконану художню роботу під час політичної кризи означає повідомити всім і собі також про місце мистецтва, «що б не відбувалось навколо»... Власне я буду оцінювати життєздатність мистецтва та межі його доречності».

Малюнок створено Алевтиною Кахідзе під час роботи Ініціативної групи 22.02.2014 щодо формування Критеріїв для кандидатури на посаду Міністра культури

Алевтина Кахідзе - українська художниця, кураторка, перфомерка, співзасновниця приватної резиденції для іноземних художників у селі Музичі, лаурет Премії К. Малевича. Кахідзе є учасницею численних проектів арт-центру Я Галерея. Лише у Дніпропетровську це вже четверта подія за її участі. Вперше, презентуючи простір дніпропетровського арт-центру в 2010 році, художниця відтворила перфоменс «Я можу вигуляти вашого собаку», а в 2012 році стала куратором одразу двох проектів - «Перші двадцять років. Children room meets digital technology» Тобіаса Розенбергера та «МузичіChristmasArtFair. За мотивами світових ярмарків сучасного мистецтва». Кахідзе регулярно виступає не лише як художниця, а і як цікавий спікер на різноманітних подіях, на останній з яких - TEDxDonetsk - вона прочитала лекцію «Як допомогти українському суспільству реалізувати культурні бажання».

Зустріч відбудеться у середу, 19 березня, о 19.00 в арт-центрі Я Галерея у Дніпропетровську, на Гусенка, 17.

Вхід безкоштовний. Обов'язковий попередній запис за телефонами: 713 5 713, 067 622 29 92 або на e-mail:ks@yagallery.com.ua.