Лекції «Коротка історія коміксу»
Лекції «Коротка історія коміксу»
Дніпропетровськ. Арт-центр Я Галерея. 10.00 - 19.00
20.05.2015

19 та 20 травня в арт-центрі Я Галерея у Дніпропетровську відбудеться дві лекції Бориса Філоненка, присвячені «побічним», але важливим питанням історії коміксу.


Тестеріанський манускрипт Egerton Ms. 2898, fol. 3,XVI cтоліття © Trustees of the British Museum

Зазвичай зі словом «комікс» асоціюється цілий ряд стереотипів та очікувань. Дитяче, кумедне, низьке й обов'язково - супергеройське. І навіть не зважаючи на той факт, що існують країни, де комікс взагалі відсутній у культурномі просторі, по всьому світу ця штампова навала відволікає багатьох дослідників від очевидного: за сотню років за їхніми спинами сформувався зрілий вид мистецтва, зі своїми класиками та проклятими поетами, з мейнстрімом та андерграундом, із розвиненою естетичною системою та, найголовніше, традицією, на яку орієнтуються, з якою сперечаються.


Дві лекції про «Коротку історію коміксу» мають на меті відкрити очі на цей проміжок, показати те, що було несвідомо відкинуто. Лекції будуть вибудовані здебільшого оминаючи, проте завжди маючи на увазі - супергероїв. Скоріше нас цікавитиме те, що було зроблено поруч з цим неоміфологічним масивом. Типу питань: що спільного між живописом Хуана Міро та передрачками кота й миші? Чому Ліхтенштайн не стільки популяризував, скільки нашкодив коміксу? Хто саме будує сучасну історію коміксу? І чому сьогодні комікс здатний пояснити дещо про нас самих?

Лекції триватимуть 19.00 - 20.30.
Обов'язкова реєстрація - за посиланням.

Вхід вільний!