Презентація арт-буку Андрія Хіра "Забобони"
Презентація арт-буку Андрія Хіра "Забобони"
Дніпропетровськ. Арт-центр Я Галерея. 10.00 - 19.00
04.03.2015

4 березня о 19.00 в арт-центрі Я Галерея у Дніпропетровську відбудеться презентація арт-буку художника Андрія Хіра «Забобони». Книга стала відправною точкою для однойменного виставкового проекту, який нещодавно показав арт-центр Я Галерея у Києві. Проект представляє авторську інтерпретацію етнографічних працьукраїнських дослідників В. Гнатюка, А. Онищука та В. Шухевича.

Андрій Хір, Як чоловік щось у неділю майструє, то «він» сі сховле під недільну тріску і "єго" вже нічого негодно убити, 2014, папір, індійська туш, 20х40

«Логіка історій, описаних у цих працях, часто відрізняється від реалістичної та раціональної, - говорить автор. - Доречним може бути термін «народна метафізика», оскільки часто нелогічні ірраціональні історії та перекази є цілісними космогонічними концепціями, що специфічно пояснюють світобудову, володіють чіткою структурою, складною ієрархією та класифікацією міфічних істот». В арт-буці, так само як і у виставковому проекті, художник використав прийом асоціативної нарративної візуалізації текстів.

Андрій Хір, Чорти запрошують в гостину підпилих людей, дають їсти жаби і слимаки та курити кінську костомаху, 2014, папір, індійська туш, 20x40

Презентація за участі автора Андрія Хіра та дизайнера арт-буку Оксани Хір відбудеться у середу, 4 березня, о 19.00 в арт-центрі Я Галерея у Дніпропетровську, на Гусенка, 17.

Обов'язковий попередній запис за цим посиланням або за телефоном /056/ 713 5 713.

Вхід безкоштовний!