Дніпропетровськ. Арт-центр Я Галерея

Genofond Fest

21.10.2011 – 27.11.2011

Фестиваль українського молодого мистецтва є продовженням програми «Генофонд» арт-центру Я Галерея, започаткованої Павлом Гудімовим у 2010 році. Від початку основною метою програми було дослідження молодого, незнаного пласту українського мистецтва – дослідження, яке не зупинилось на стадії спостереження, а включило в себе і активну процесотворчу компоненту.

Виставка Дніпропетровськ Арт-центр Я Галерея

Олег Грищенко / Юрій Денисенков / Андрій Дудченко / Добриня Іванов / Микита Кравцов / Юрій Кузьменко / Антон Логов / Ілля Пруненко / Садан / Володимир Стецькович / Світлана Струк / Руслан Тремба

Genofond Fest – це фестиваль українського молодого сучасного мистецтва, який є продовженням програми «Генофонд» арт-центру Я Галерея, започаткованої куратором Павлом Гудімовим у 2010 році. Від початку основною метою програми було дослідження молодого, незнаного пласту українського мистецтва – дослідження, яке не зупинилось на стадії спостереження, а включило в себе також і активну процесотворчу компоненту.

Програма «Генофонд» розгорталась у кількох напрямках. Перш за все, це спільна робота куратора і художника над виставковими проектами: майже всі генофондовці вже мали власні персональні виставки. Окремою і не менш значущою подією була їхня участь у групових кураторських проектах. Врешті-решт, співпраця з молодими авторами призвела до вибуху двох масштабних проектів Genofond Pinakothek, в центрі яких, за словами куратора, «емоційність, талант, винахідливість, сексуальність»: «Назва виставки природно прийшла до мене після відвідання трьох Пінакотек у Мюнхені. Неймовірно цікаво спостерігати, як нове покоління художників знаходить опору в класичному європейському мистецтві, українській мистецькій традиції й оперує мовою, зрозумілою в глобальному світі». Проект розпочав своє життя у Вільнюсі, у виставковому центрі Вільнюської академії мистецтв Titanikas. Наступним етапом на виставковому шляху «Генофонду» став Львів. Влітку 2011 року у Львівському Палаці Мистецтв пройшла масштабна презентація програми, в якій поряд із останніми роботами, що розкривають художні стратегії авторів з різних боків, було також створено низку site-specific об'єктів.

В Дніпропетровську програма виходить на новий рівень і представлятиме фестиваль загальнодержавного масштабу, що об'єднає дванадцять авторів зі всієї України, і стане кульмінаційною подією в роботі з молодими художниками. Отже, шукайте Genofond Fest на головних виставкових майданчиках міста. Це Дніпропетровський художній музей, Історичний музей імені Д.І. Яворницького, арт-центр Квартира й, звісно ж, арт-центр Я Галерея.