Київ. Український дім

Гоголь народився

Сергій Якутович

07.04.2009 – 17.04.2009

Виставка Київ Український дім

Гоголь народився і це його рік. Його Територія, його Простір і його Земля. Письменник, про якого непотрібно говорити занадто багато і неможливо сказати достатньо. Він той геній, що складає слова в речення, перед якими всі рівні. Він стирає кордони країн, зупиняє час лінією пера, з'єднуючи покоління минулого, теперішнього, майбутнього.

Нам здається, що ми знаємо про нього багато, але насправді... Яким був його світ? З чого він був зітканий? Про кого він писав?.. З чого все починалось? Припущень може бути безліч, але, в будь-якому разі, все починається з... чистого аркуша.

Саме на нього м'яко лягають лінії Гоголівських сюжетів, його думки, ідеї... І в цьому він сам. В кожному написаному ним рядку, в кожному слові. Ми відтворюємо атмосферу. Паралельну реальність в якій оживають його герої, розповіді, простір, просякнутий духом самого Гоголя.

Над «Гоголем» художник Сергій Якутович працював протягом п'яти років. На початку 2003 року з'явились ілюстрації до повісті «Тарас Бульба», що вийшла окремим виданням. Після чого була здійснена величезна робота над екранізацією повісті «Тарас Бульба», яку зняв російський режисер В. Бортко. Для цього фільму художник створив близько тисячі ескізів декорацій, костюмів, розкадровок мізансцен, а також ескізів гриму головних героїв, реквізиту та бутафорії.

В 2008 році художник створює ілюстрації для повістей Гоголя «Вечори на хуторі поблизу Диканьки», «Миргород», а також для проекту «Гоголь. Всі повісті», що вийшла у виданні «Либідь».

Цього ж року Якутович приступає до роботи над ще одним фільмом. Це науково-пізнавальна картина «Загублений Рай», режисера Р. Плахова-Модестова, національна сінематека України. Художник створив декорації, фігури-об'єкти, інсталяції та ескізи для комп'ютерної анімації. Крім того, Сергій Якутович - автор більш як сорока портретів великого письменника.

З першого по восьме квітня 2009 року виставка Сергія Якутовича «Гоголь» була показана у штаб-квартирі ЮНЕСКО в Парижі.

Автор

Народився в 1952 році в Києві.

Батько Георгій Якутович – видатний український графік середини 20 ст., відомий також роботою в кіно, зокрема, над фільмом "Тіні забутих предків" С. Параджанова.

У 1970 році закінчив Республіканську середню художню школу ім. Т.Г. Шевченка, а в 1973 році – Московський поліграфічний інститут (факультет художнього оформлення). Також із 1973 до 1974 року навчався на графічному факультеті Київського державного художнього інституту (Національна академія мистецтва та архітектури).

Новини про автора