Львів. Я Галерея

Ігор Ковалевич. Вежа. Деконструкція

Ігор Ковалевич

23.09.2020 – 18.09.2020

Ігор Ковалевич

Проєкт львівського художника-кераміста Ігора Ковалевича «Вежа. Деконструкція» триватиме з 23.09 до 18.10. Він останній в рамках паралельної програми до виставки «Лабіринти ЛКСФ» куратора Павла Гудімова. Буде представлено нову серію керамічних об'єктів 2020 року, які об'єднані ідеєю деконструкції класичної художньої форми. Вона народжує новий сенс завдяки взаємодії відмінностей усередині. Виставка відкрита до огляду в арт-центрі Я Галерея Львів зі збереженням всіх правил епідеміологічної безпеки.

Виставка Львів Я Галерея

Між деконструкцією та утопією –
новий синьо-блакитний

...справжнє відкриття – це не пошук нових земель, це погляд на світ новими очима.
Марсель Пруст
Найновіша серія кераміки Ігора Ковалевича – дослідження в галузі деконструкції. Воно зосереджується на переосмисленні взаємозв'язків між різними елементами, деформуючи раціонально структурований простір та форми.
Колекція оперує яскравою локальною палітрою, яка ще більше підкреслює унікальну форму кожного предмета.
Термін деконструктивізм часто протиставляється впорядкованій раціональності модернізму та постмодернізму. Не зважаючи на те, що перед нами кераміка, Ігор Ковалевич має чітко архітектурну візію художніх об'єктів, які у своїй субтильній абсурдності стають частиною умовного пейзажу екзотичної утопії. Його вежі, такі крихкі, тонкі, неземні, нестійкі – витончені символи надії та свободи. Кераміка стає носієм художнього образу, який набуває майже кінематографічного чи сценографічного характеру.
Ми стаємо свідками своєрідного естетичного саботажу – керамічні твори ніби віддалені від нас на мільйони парсеків. Їхні фантазійні, неземні зіставлення поверхні та об'єму будують перед нами урбаністичну візію: блискуче, спрямоване ввись місто майбутнього. Чи, можливо, це сама символічна суть керамічної «вежі» – форма вислову митця, яка наповнена несподіваною крихкістю та поєднаннями? Гострі краї та незнайомі форми по-новому поглядають на філософію деконструкції щодо її впливу на всюдисущі форми.
Наталія Туліна-Маруняк.
Автор

Художник-кераміст.

Народився 24 січня 1953 року у селі Сокільники, під Львовом. У 1975 році закінчив Львівський інститут декоративно-прикладного мистецтва, тепер Львівська національна академія мистецтв, відділ художньої кераміки.

Викладачі з фаху: Михайло Бєляєв, Тарас Порожняк.