Львів. Я Галерея

Писання для спальних районів

Дмитро Молдованов

21.10.2020 – 02.12.2020

Дмитро Молдованов

Розгляд просто сюжетів Страстей Христових з Нового Завіту. В епоху Відродження на зображеннях персонажі подій Святого Письма змальовувались в сучасних для Ренесансу одежах. Оточення, локації подій, що розгортаються теж типові для свого ж часу. Прихожани вивчали Біблію по картинам-іконам. Так і в даній серії робіт одежі персонажів та місця подій є типовими для мешканців спальних та приміських районів. Можна сказати, що ці картини є більш доступним та зрозумілим посібником для ознайомленням з Новим Заповітом жителів міських околиць.

Виставка Львів Я Галерея
Каталог робіт

Сюжет нового виставкового проєкту зародився в уяві митця Дмитра Молдованова під час відвідин Львова, куди він був запрошений як автор до проєкту Павла Гудімова «Ангели». Відвідуючи храми Львова, заглиблюючись в наше сакральне та історичне, митець українського наїву виплекав «Писання для спальних районів». Його цьогорічне явлення в арт-центрі Я Галерея Львів збігається з «Фестивалем наївного» мистецтва – ініціативи, що має на меті забезпечити комплексне вивчення цього напрямку в мистецтві. Одна з частин фестивалю – каталог, у якому зібрали твори художників наїву з усієї України.
У своєму проєкті Молдованов, інспірований спостереженнями сучасних «денді» та волоцюг, наповнює знайомими персонажами релігійні сюжети. Місто, мабуть, Миколаїв, початку XХI століття створює враження небезпечного, його мешканці «вилились» на нічні вулиці, що заряджені атмосферою кримінальності та авантюрності. Автор уважно позначає деталі, особливо вивіски, що вичерпно розповідають про еру Споживацтва. У цих полотнах – не давноминулі історичні події в перфектному антуражі, а саме життя з його брудом та стражданнями, що приймає і «вдягає» на себе діяння Ісуса Христа.
«Писання для спальних районів» Дмитра Молдованова мало б, спровокувати діалог про те, чи змінився час, чи змінився устрій, де Істини Страсного тижня в сучасній естетиці… Хоча це радше Аестетика – нагадування про наш буденний, сірий, пострадянський, постреволюційний простір.
Ми країна – квінтесенція радянського концтабору, наш Ісус – рудий хіпстер, його рани – осіннє жагуче зів'яле листя (… на секунду про Франка і його любові…). Молдованов сміливо виводить нові архетипи пострадянського простору: зодягнутий в обладунки римський легіонер з камерою, чий об'єктив схожий на дуло путчівського танку. Омонівець?.. Беркутівець?.. Людина без обличчя, людина, якій платять за прояви жорстокості…
Погляньте на братство за круглим столом, повне тихого затишку та бесіди; який простий світ БОЖОЇ істини, який невибагливий інтер'єр, і літачок – як Дух Святий за вікном…
Молдованов дуже довго працював у своїх полотнах з хижими звірами – тиграми, левами, поступово вводив їхні феєричні колізії з міфів та класичних сюжетів. В Писанні він вже чудово знає, як виглядає ХИЖЕ ЛЮДСЬКЕ. Заздрісне.
Можливо, саме зараз, в пік другої хвилі ковіду, варто поглянути на сучасне Милосердя, Смирення та Натхнення до улюблених справ в житті…

Автор

Народився у 1967 році в Миколаєві.

У 1988 році навчався в училищі ім. Грекова в Одесі.

Із 1991 року – учасник виставок в Україні та за кордоном.

На певному етапі творчості художник відмовився від професійної освіти, відверто називаючи себе в публічних виданнях «напівсамоуком».

Учасник дослідницького проекту непрофесійного мистецтва Новий Наїв, розпочатого арт-центром Я Галерея у 2009 році.

Живе та працює в Миколаєві.

07.03.2018 – 26.03.2018
Виставка Київ Арт-центр Я Галерея
18.01.2017 – 25.02.2017
Виставка Дніпро Арт-центр Я Галерея
01.06.2016 – 25.07.2016
Виставка Київ Арт-центр Я Галерея
04.02.2016 – 17.03.2016
Виставка Дніпропетровськ Арт-центр Я Галерея
23.09.2015 – 26.10.2015
Виставка Київ Арт-центр Я Галерея
10.07.2013 – 05.08.2013
Виставка Київ Арт-центр Я Галерея
16.03.2011 – 21.04.2011
Виставка Київ Арт-центр Я Галерея, Хорива 49Б