Понад півсотні художників з усієї України представлять своє мистецтво, створене під час війни: живопис, об'єкти та відеоарт.
Вперше його показали влітку 2022 року у Львові під постійні сирени та сценарії «а що, якби». Тепер його запустять у новому приміщенні Українського дому в Данії.
«Ніхто не міг передбачити, що культура виявиться настільки плідною і необхідною в умовах війни. Ніколи не міг подумати, що таке скорочення дистанції між подіями і рефлексією дасть такий сильний матеріал. Ця виставка не про війну. Це про творчість на війні, про мужність, свободу та самобутність, які потрібно цінувати тут і зараз», – розповідає куратор виставки Павло Гудімов.
24 лютого на календарі виповнюється рік з моменту повномасштабного вторгнення Росії в Україну. Жахи війни стали знайомими для кожного українця. І все ж українська культура продовжує процвітати, незважаючи на агресію, якій вона піддається, а українські митці продовжують творити.
"Рік тому в цей день мільйони українців прокинулися під звуки російських бомб і наше життя змінилося назавжди. Під час війни за нашу ідентичність і цінності немає кращого способу вшанувати гірку річницю повномасштабного вторгнення Росії в Україну, ніж відкрити культурне посольство нашої батьківщини в Копенгагені. Поки росіяни намагаються знищити нашу культуру та цінності, ми відповідаємо тим, що робимо нашу культуру видимою та ділимося нею зі світом!», – каже Наталія Попович, голова Українського дому в Данії.
Представлені автори: Володимир Будніков, Влада Ралко, Тіберій Сільваші, Дмитро Молдованов, Ярослав Мотика, Альбіна Ялоза, Ігор Янович, Юрій Денисенков, Ганна Друль, Андрій Дудченко, Ірина Каленик, Олександр Король, Володимир Костирко, Антон Логов, Садан Ваге, Данило Мовчан , Володимир Семків, Денис Шиманський, AZA NIZI MAZA, Pictoric, balbek bureau, Hochu Raju, Re +, Дроздов і партнери, Андрій Варениця та ін.