Київ. Мистецький Арсенал

Декорації. Ласкаво просимо

Андрій Сагайдаковський

18.09.2020 – 24.01.2021

Андрій Сагайдаковський

Завітайте в Мистецький арсенал аби дослідити декорації, створені Андрієм Сагайдаковським, та зіграти в пропоновані ним ігри.

Виставка Київ Мистецький Арсенал

«Андрій Сагайдаковський. Декорації. Ласкаво просимо!» — виставковий проєкт Мистецького арсеналу, що продовжує лінію репрезентації визначних імен у новітній історії українського мистецтва, до якої належать персональні виставки Олега Голосія, Кирила Проценка, Олександра Гнилицького.

Серед уже реалізовних, проєкт львівського художника Андрія Сагайдаковського вирізняється своїм експериментальним характером — простір Арсеналу перетвориться на тотальну інсталяцію, створену митцем. Це дозволить якнайповніше зануритися у творчість автора, побачити його метод в дії.
Однією з основних тем виставки є спорт як гра. Митець із насолодою вигадує містифіковані змагання-забави,. Він придумує правила, проєктує декорації для своїх вправ і дисциплін, створюючи таким чином власний спорт-простір.

Завітайте в Мистецький арсенал аби дослідити декорації, створені Андрієм Сагайдаковським, та зіграти в пропоновані ним ігри.


4 тисячі квадратних метрів тотальної інсталяції «Андрій Сагайдаковський. Декорації. Ласкаво просимо!» в Мистецькому арсеналі відтепер можна відвідати онлайн. Виставка львівського художника, що розташувалася в правому крилі столичного музейного комплексу, доступна у вигляді 3-D туру тут: https://my.matterport.com/show/?m=taFcUJUdJwV

Для віртуального перегляду доступні всі 9 залів виставки та вхідна зона. Відвідувачі можуть детально роздивитися живописні твори та інсталяції Андрія Сагайдаковського, його монументальний живопис на стінах Арсеналу. Також під час віртуальних відвідин можна скористатись аудіогідом – дізнатись про метод, інструменти, історії створення робіт та філософію художника.

Аудіогід начитав бренд-войс Мистецького арсеналу, відомий теле- і радіожурналіст Вадим Карп'як. Відсьогодні аудіогід доступний також і відвідувачам реальної виставки в просторі Арсеналу.

«Карантинні обмеження стали для нашої команди поштовхом для розширення своєї діяльності далеко за межі Києва. Раніше наші виставки і освітню програму могли відвідувати лише кияни чи гості столиці. Сьогодні ж будь-хто в Україні, зокрема і в рідному місті художника — Львові, може роздивитись проєкт цього фантастичного митця на віртуальній екскурсії, подивитись відео-лекції і дискусії про контекст й історію Андрія Сагайдаковського, побувати в його майстерні, послухати його оповіді», — говорить директорка Мистецького арсеналу Олеся Островська-Люта.

Виставка «Андрій Сагайдаковський. Декорації. Ласкаво просимо!» є унікальною для Мистецького арсеналу, адже відомий львівський художник особисто долучився до її створення. Цей проєкт продовжує лінію репрезентації визначних імен у новітній історії українського мистецтва, до якої належать персональні виставки «Олег Голосій. Живопис нон-стоп», «Кирило Проценко. Палкий» та «Олександр Гнилицький. Реальність ілюзії».
Куратори(ки): Соломія Савчук, Олександр Соловйов та Павло Гудімов.

Проєкт реалізується за підтримки Українського культурного фонду.

Розмова з художником Андрієм Сагайдаковським
Щоранку художник Андрій Сагайдаковський вирушає в дорогу вулицями Львова до своєї майстерні. Цього разу компанію йому склала Соломія Савчук, співкураторка виставки «Андрій Сагайдаковський. Декорації. Ласкаво просимо!».

Андрій Бояров: ефемерність архіву. Про Андрія Сагайдаковського
Львівський медіамитець та незалежний куратор Андрій Бояров ділиться історіями знайомства та співтворчості з художником Андрієм Сагайдаковським.



Павло Гудімов: про знайомство й роботу з Андрієм Сагайдаковським
Про знайомство з Андрієм Сагайдаковським, а також про таємниці процесу підготовки проєкту «Декорації. Ласкаво просимо!» розповідає співкуратор виставки Павло Гудімов.









Автор
Андрій Сагайдаковський – художник-живописець, автор інсталяцій, об'єктів.
Народився 1957 року у Львові. Батько був архітектором, мати – викладачкою німецької мови. У 1974–1979 роках Андрій вивчав архітектуру у Львівському політехнічному інституті, а паралельно навчався живопису в Романа Сельського та Карла Звіринського. Саме їх він вважає своїми вчителями, які не лише навчили ремесла та техніки (колористики та композиції), а й розвинули смак та розуміння мистецтва модернізму. Архітектором Андрій так і не став, хоча працював у Львівській політехніці в «Бюро естетики».
17.05.2017 – 21.05.2017
Виставка Київ Мистецький Арсенал
09.11.2011 – 05.12.2011
Виставка Київ Арт-центр Я Галерея, Волоська 55/57
29.09.2010 – 26.10.2010
Виставка Київ Арт-центр Я Галерея, Волоська 55/57
02.12.2009 – 21.12.2009
Виставка Київ Арт-центр Я Галерея, Волоська 55/57
21.01.2009 – 09.02.2009
Виставка Київ Арт-центр Я Галерея
31.01.2008 – 13.02.2008
Виставка Київ Арт-центр Я Галерея