Спеціальний проєкт Української Асоціації Галеристів на Art Zagreb.


З 15 по 18 вересня в рамках міжнародної ярмарки Art Zagreb, п'ять галерей представлять роботи десяти українських художників .

Також під час заходу відбуватиметься програма, що включатиме панельну дискусію на тему української культури у час війни і благодійний вечір, виручені кошти з якого будуть передані на благодійність Музейному Кризовому Центру.

Асоціація галеристів з перших днів війни зайняла активну позицію і прийняла участь у створенні документу який включив процес культурних санкцій проти агресора. Згодом спільно з партнерами організували програму культурних заходів для тимчасово переміщених осіб яку назвали Львів зустрічає. Мистецтво, прогулянки, спілкування.

Ця виставка є першим кроком спільної участі галерей асоціації як організаторів виставки-спецпроекту для Арт Загребу.

«Наші закордонні друзі задають запитання - Як ви? Найкращою відповіддю може бути ця виставка. Ми захищаємо нашу країну і весь цивілізований світ на всіх фронтах. Культура як ніколи активна, вона є лакмусовим папірцем нашої згуртованості, віри в майбутнє і бажання перемоги.

В проєкті Terra Ukraina галереї представляють твори авторів, які були створені в час війни або у передчутті її. Виставка відбувається в просторі Загребської Академії Мистецтв, де проходитиме цьогорічний Арт Загреб.

Terra Ukraina - саме так латиною називав Україну на своїх мапах з 1648 року французький інженер і картограф Гійом Левассер де Боплан. Сьогодні ми приклад того як громадяни дають відсіч великому агресору захищаючи свою культуру, землю і наших людей. Воля, вроджене почуття свободи та творчість є наша душа і сила.» - пише куратор виставки Павло Гудімов

Слава Україні!Кураторка проєкту - Марта Троцюк

Куратор виставки - Павло Гудімов

Учасники:

Art Gallery of Madam Palmgren (http://palmgren-gallery.com/en/)

Gallery 101 (https://gallery101.com.ua/about-gallery101/)

Green Sofa Gallery (https://artgreensofa.com/?lang=en)

IconArt Gallery (https://iconart-gallery.com/en/)

Ya Gallery (http://yagallery.com/en/)Художники:

Міра Бачкур

Юрій Коваль

Микола Малишко

Денис Метелін

Дмитро Молдаванов

Олена Смага

Вероніка Чередниченко

Юрій Шаповал

Альбіна Ялоза

Ігор Янович

Програма:

  • Виставка “Terra Ukraina"
  • Презентація проекту та панельна дискусія
  • Благодійний вечір. Збір коштів для Музейного Кризового Центру.

За підтримки організації SOS Україна та Європейської Комісії.