Київ. Арт-центр Я Галерея, Волоська 55/57

Ти вдома у Володимира Алевтини Сьюзі Пенелопи

Алевтина Кахідзе

18.05.2011 – 05.06.2011

Алевтина Кахідзе

У моїх експериментах з речами – коли я їх створюю – відчуження бути не може... І ще важливо: всі ці речі з моїх експериментів не є ідеальними. У них повно недоліків... і саме це підкаже вам: Ви не в showroom... Ви (Ти) майже «вдома у Володимира Алевтини Сьюзі Пенелопи».

Виставка Київ Арт-центр Я Галерея, Волоська 55/57

Виставка Ти вдома у Володимира Алевтини Сьюзі Пенелопи є частиною нашого дому.

Вдома ідеї моїх художніх проектів підтверджуються, доповнюються, тут вони життєздатні...

Ну, наприклад: у Найкомерційнішому проекті* я стверджую, що маю вільний погляд на речі... що я обожнюю речі, можу годинами стояти і просто дивитися... і не купувати... і не заздрити тим, хто купує... Дивитися на них так, ніби я їх маю, і не потребую. Мені не вірять! Поки не потраплять у наш дім, майже порожній...

Але все ж у нашому домі є речі. Я би сказали, що речі змагаються між собою, щоби я їх придбала. Деяким вдається.

Деколи я купую дорогі речі. У нас є лампи від Альвара Аалто і від Stiletto. Хоча поруч є світильники з Ікеї за 25 шведских крон. В мене є сукня Noa-Noa і шорти від Соні Рікель. Є шпалери від Йозефа Франка...

Хоча шорти від Соні Рікель коштували мені всього 30 Euro, тому що виникли в результаті співпраці дизайнерки зі шведською маркою H&M. Саме почавши цікавитися споживацькою культурою зсередини: що відбувається і як, я дісталася потроху до розуміння, де криється влада речей і де їхня слабкість...

Мені захотілося виробляти... Я спробувала... На виставці Ти вдома у Володимира Алевтини Сьюзі Пенелопи я показую експерименти з речами, які створюю... І це вже не та закоханість у річ як у Найкомерційнішому проекті... Можна закохатися у щось з вітрини, і, якщо ви купите, це може перерости в любов, а може й ні... Можна відчути відчуження.

У моїх експериментах з речами – коли я їх створюю – відчуження бути не може... І ще важливо: всі ці речі з моїх експериментів не є ідеальними. У них повно недоліків... і саме це підкаже вам: Ви не в showroom... Ви (Ти) майже «вдома у Володимира Алевтини Сьюзі Пенелопи».

Але чим є дім? Я завжди шукаю художніх метафор... Щоб пояснити якомога ширше:

Пропоную обрати із 4-х меню**

– Меню Колекціонера;

– Меню Споживача;

– Меню Колеги

і

– Вегетаріанське Меню... (ми не жартуємо) Ви (ти) майже у нас вдома, і в нас є кухня...

Алевтина Кахідзе


* Найкомерційніший проект я ініціювала в 2004 році в Маастріхті, в місті з величезною кількістю бутиків. Там намалювала перший малюнок з вітрини – кільце для серветки марки Villeroy&Boch за ціною 7,80 Euro. Серед малюнків проекту є й малюнки годинника з вітрині Швейцарської марки Franck Muller Geneve (ціна 341 200,00 грн.) і робота Джеффа Кунса «Wishing Well», яку продали на аукціоні Philips de Pury&Company за 1 024 000 американських доларів. У Києві Найкомерційніший проект був представлений як авторський проект в арт-центрі Я Галерея виставкою Шопінґ у 2008, а також у виставках Назовні (Центр Сучасного Мистецтва при НаУКМА, 2007) і Моя криза (Pop_up art space, 2008).

** 4 меню – мистецька акція, в якій пропонується обрати меню із запропонованих – обирати за стравою чи за позицією до мистецтва. Можна спробувати щось вперше... страву або позицію...


Додатково ви можете ознайомитись з аудіогідом виставкою.

Автор

Народилась в 1973 році в Жданівці на Донеччині.

У 2002 році стала переможцем конкурсу серед молодих художників і кураторів Центру сучасного мистецтва при НаУКМА, а в 2008 році – лауреатом Премії Малевича для українських художників.

Стипендіат Академії Яна ван Ейка (Маастріхт, Нідерланди), резидент Open House Iaspis (Стокгольм), Центру сучасного мистецтва "Уяздовський замок" (Варшава).

01.05.2008 – 11.05.2008
Виставка Київ Арт-центр Я Галерея