село Свірж, Львівська область.

ЗАМОК СВІРЖ: ГЕНЕЗА

20.10.2018 – 25.11.2018

Виставка «Замок Свірж: Генеза» присвячена ключовим моментам історії замку. Ми показуємо об'єкт таким, яким він є сьогодні, вибудовуючи експозицію в старих стінах. Проект має започаткувати відродження життя замку, ставши однією з перших подій Культурного центру Замок Свірж.

Виставка «Замок Свірж: Генеза» присвячена ключовим моментам історії замку. Ми показуємо об'єкт таким, яким він є сьогодні, вибудовуючи експозицію в старих стінах. Історик Наталія Матлашенко проведе авторську екскурсію мурами замку та презентує нові невідомі сторінки його життя. Виставка має започаткувати відродження життя замку, ставши однією з перших подій Культурного центру Замок Свірж.

Виставка запланована в рамках проекту «Замок Свірж. Генеза. Розробка концепції ревіталізації та пристосування замку». Відкриття відбудеться 20-го жовтня 2018-го року о 14.00 годині.

Вперше за півстоліття замок відкриває свої двері для відвідувачів та ділиться потаємним. «Це дійство — прогулянка замком у невеликих групах з дослідниками, які знають замок і усі його таємниці», — зазначила куратор проекту, історик Наталя Матлашенко.

Кураторська група виставки: Павло Гудімов, художник Володимир Костирко, Анастасія Камалдінова та Світлана Тимків.

Спікери прес-туру: куратор проекту Павло Гудімов, координатор проекту Віце-президент Національної спілки архітекторів України Олена Олійник, куратор виставки історик Наталія Матлашенко, програмний директор Світлана Тимків, програмний координатор Анастасія Камалдінова

Організатори проекту: Спілка архітекторів України, Громадська Спілка "Культурний центр Замок Свірж", за фінансової підтримки Українського Культурного Фонду.

Український культурний фонд — державна установа, створена у 2017 році, на підставі відповідного Закону України, з метою сприяння розвитку національної культури та мистецтва в державі, забезпечення сприятливих умов для розвитку інтелектуального та духовного потенціалу особистості і суспільства, широкого доступу громадян до національного культурного надбання, підтримки культурного розмаїття та інтеграції української культури у світовий культурний простір. Діяльність фонду, згідно чинного законодавства, спрямовується та координується Міністерством культури України.

Довідка: Свірзький замок розташований у Перемишлянському районі Львівської області. Вперше згадується у 1484-му році. На той час замок належав роду Свірзьких. Був суттєво перебудований за Олександра Цетнера у першій половині 17-го століття і належав його нащадкам до 19-го століття. У цей же період набув палацового вигляду. Найбільших ушкоджень замок зазнав під час Першої світової війни – був спалений російськими військами. У 1917-му році його відбудував наступний власник граф, генерал Роберт Ламезан-Салінс. Останні реставраційні роботи проводились у 1970-1980-х роках.

Огляд виставки можливий тільки при екскурсійному супроводі. Запис груп за телефоном +38 (096) 7218868