Олександр Михед. Бачити, щоб бути побаченим: реаліті-шоу, реаліті-роман та революція онлайн

Видавництво: ArtHuss
ISBN: 978-617-7110-72-8
Рік: 2016
Мова: Українська

Захопливий нон-фікшн Олександра Михеда – це результат багаторічного дослідження і пошуку відповіді на питання – чим є сучасна реальність?

Через десятки кейсів, особистих історій та інтерв'ю з тими, хто відчув на собі, що таке реаліті, книжка розповідає історію реального телебачення і реаліті-шоу з 1948 року до 2010-х. Друга частина – науково-популярна розвідка про феномен реаліті-роману – літературне явище, сформоване під впливом реаліті-шоу. Третя частина – інтерв'ю зі стрімерами Майдану, а також пошук відповіді на питання: чим для них був стрім, чи відчували вони себе ведучими передачі для мільйонів глядачів? Яку небезпеку приховує стрім, що може і наблизити реальність, і маніпулювати нею?

Це спроба зрозуміти, наскільки правдиве твердження: «Реальність – це не те, що відбулося. Це те, що показали».

Олександр Михед (нар. 1988) – письменник, літературознавець, куратор мистецьких проектів. Співробітник Інституту літератури ім. Т.Г. Шевченка НАН України. Автор понад 150 публікацій у провідних українських ЗМІ та у виданнях Німеччини, Сербії, Польщі, США та Білорусі. Автор художніх книжок «АмнезіЯ» (2013), «Понтиїзм» (2014, довгий список премії «Книга року ВВС-2014»), «Астра» (2015, довгий список премії «Книга року ВВС-2015»), арт-буку «Мороки» (разом із художницею Сонею Мельник, 2016). Персональний сайт: www.mykhed.com