Художники арт-центру Я Галерея взяли участь у німецько-українському проекті «На перехресті»

11.02.2016

Художники арт-центру Я Галерея взяли участь у німецько-українському проекті «На перехресті»

Діалог художників України та Німеччини продовжується. У 2015 році відбувся двосторонній обмін: 6 українських митців жили та працювали два місяці у європейському будинку мистецтва Schafhof, а художники Верхньої Баварії відвідали львівський арт-центр Дзиґа. Як результат співпраці, зараз у німецькому місті Фрайзінг проходить виставка «На перехресті». Проект пригортає увагу до проблеми особистості в сучасній Україні, у період воєнної та політичної загрози. Також, порушується питання: яку роль може відігравати мистецтво під час кризи? Проблематика розкривається за допомогою багатьох художніх форм: живопису, графіки, інсталяції, скульптур, відеотворів та фотографій. А з шести українських художників, три – учасники численних проектів арт-центру Я Галерея.

Андрій Хір, П'ятниця, фетр, фарба, 2016


Андрій Хір представив ілюстрації ритуалів і забобонів у архітектурі, а також відтворив образ фантастичної істоти П'ятниці, яка контролює дотримання правил у цей день, зокрема як прядуть жінки. «Ці об'єкти пов'язані із тим фактом, що галерея та резиденція знаходяться у приміщенні колишньої овечої ферми і мені видалось доречним провести паралель такого типу», – говорить художник про свій проект.

Альбіна Ялоза, на першому плані: Schafhof-Flag, ліногравюра, тканина, 2015; на другому плані: Без назви, ліногравюра на хустках, 2016


Альбіна Ялоза надихнулася християнськими символами, які віднайшла у книгах та скульптурах Німеччини, і втілила їх у ліногравюрах та об'єктах. Андрій Дудченко скомбінував свої враження від поїздки у серії живописів з 8 картин.

Андрій Дудченко серія картин до проекту, олія на полотні, 2015


«Моя подорож була схожа на відвідування супермаркету або прогулянку по кладовищу. Я був здивований побачити велику кількість хай-тек речей у архітектурі, дизайні та моді, що нагадало мені різноманіття товарів на полицях магазину. Одночасно, це численні художні пам'ятки різних років, які нагадують надгробні плити минулим епохам. Все, що я міг зробити, це зафіксувати деякі моменти у своїй пам'яті, наче схопити їх камерою. Можна помістити їх у фотоальбом, або зробити як сюрреалісти – розташувати ці фрагменти у просторі картини для пошуку нових сенсів», – пише Андрій Дудченко про свої роботи.

Проект «На перехресті» ("Im Fadenkreuz") триває з 5 лютого до 28 березня у будинку мистецтв Schafhof у Фрайзінгу, Німеччина.

Детальніше про проект ви можете дізнатися за посиланням (німецькою та англійською).


19.11.2022 – 27.11.2022
Виставка Львів Львівська національна академія мистецтв
19.03.2023 – 26.03.2023
24.02.2023 – 21.05.2023
Виставка Копенгаген Український дім у Данії
26.10.2022 – 26.11.2022
Виставка Київ Я Галерея
15.09.2022 – 18.09.2022