Творча лабораторія «Проекту Енеїда»: open call для молодих митців і мисткинь

11.09.2017

Творча лабораторія «Проекту Енеїда»: open call для молодих митців і мисткинь

Головна теза цього «проекту в проекті» – пошуки нової візуальної мови, яку можна докласти до питань колективної пам'яті, культурних кодів і поняття ідентичності. Базою слугує тема «класики» – поема Котляревського «Енеїда», яка протягом двох століть здобула власну візуальність, втілилася в різних формах: від традиційних графіки та живопису до мультиплікацій, малих скульптурних форм, рок-опер і перформансів. Основне питання, яке може поставити «Проект Енеїда» до актуальності: що буде далі, чи можливий розвиток «Енеїди», як певного символу, для нашого сьогодення?

Творча лабораторія буде заснована на індивідуальній і колективній роботі однієї з кураторок проекту Поліни Ліміної з учасниками й учасницями. Протягом тижня ми будемо експериментувати з різними поглядами на «класику», визначати її роль і місце в сучасній українській культурі, шукати шляхи втілення та переосмислення. Кінцевий результат нашого практичного дослідження має реалізуватися у вигляді нових мистецьких продуктів на тему «Енеїди», які зможуть бути презентовані в кінці програми. Важливий принцип – форма не має обмежень, це можуть бути як нові медіа, так і більш «класичні» види мистецтва. Власне сутність лабораторії вже містить підхід до роботи: інколи процес є важливішим за результат.
Вимоги до митців і мисткинь полягають у їхній відкритості до творчого розвитку, бажанні працювати над вищеокресленими питаннями. Перевага буде надаватися молодим учасникам і учасницям, адже ми зацікавленні у відкритті нових імен і роботі зі свіжими поглядами.

Попередньо графік творчої лабораторії «Проекту Енеїда» буде виглядати таким чином:
11-14 жовтня – підготовча частина, яка містить кураторські лекції на тему проекту, обговорення та практичні заняття в групі, творчі зустрічі, індивідуальні бесіди щодо реалізації особистого проекту митців.
14-20 жовтня – індивідуальна підготовка власного проекту з можливістю консультування.
21-22 жовтня – презентація результатів проекту в НХМУ в рамках паралельної програми або в інших просторах.

Хочемо зауважити, що ваше місце проживання не впливає на результати відбору, але протягом підготовчої частини ви повинні мати змогу бути в Києві.

Заявки будуть прийматися до 25 вересня включно.


Щоб взяти участь у Творчій лабораторії «Проекту Енеїда», митцям слід заповнити цю форму: https://goo.gl/forms/rPC3BtAUxxYcKRLo1.


UPD: На жаль, змушені повідомити, що групу на цей проект нам сформувати не вдалося через дуже малу кількість якісно оформлених і змістовних заявок.

Водночас, ми розуміємо, що відсутність результату – це також результат. Питання, яке ми початково ставили, зверталося до можливості існування візуальної мови щодо Енеїди в умовах сьогодення. За результатами нашого open call можемо підсумувати, що в груповій формі робота над подібною візуальною мовою нам не видалася можливою.
Звісно, деякі з заявок демонстрували високий рівень мотивації та розуміння того, як можна працювати з тими речами, що звуться "національний канон". Водночас, переважна більшість потенційних учасників проявляла бажання не переосмислювати, а фактично повторювати вже пройдені шляхи візуалізації. Імовірно, робота з подібними тематиками потребує глибшого занурення в теорію культури, історії та мистецтва.
Сподіваємося, що наступні наші ініціативи будуть більш результативними.
03.12.2019 – 09.01.2020
Виставка Львів Я Галерея
03.12.2019 – 14.01.2020
Подія Львів Я Галерея
25.05.2020 – 30.11.-0001
Виставка Онлайн Я Галерея
26.12.2019 – 28.12.2019
Подія Львів Я Галерея