Відбулася презентація книги "Діячі України"

14.12.2016

Відбулася презентація книги "Діячі України"

Організатори: Клуб ілюстраторів Pictoric; видавництво Артбук, Український кризовий медіа центр.

Дата проведення: 14 грудня, о 12:00 в Національній парламентській бібліотеці України.

14 грудня відбулася презентація друкованого видання книги “Діячі України". Діячі України" — це проект про відомих українців, що популяризує нашу історію та культуру мовою сучасного графічного мистецтва. Наразі це видання є каталогом тих постатей, які не просто мають бути відомими кожному українцю, а й репрезентують нашу країну на світовій арені.

Під час презентації книги, що відбулася в Національній парламентській бібліотеці України, було проведено квест серед півсотні школярів з цінними призами — книжками (призові місця) та плакатами. Питання вікторини були розроблені таким чином, щоб підвищити цікавість у дітей до нашого минулого та його видатних постатей — письменників, вчених, філософів, митців. По завершенні квесту виступили запрошені спікери — Павло Гудімов (арт-центр Я Галерея), Наталія Попович (УКМЦ), Олег Грищенко (Клуб ілюстраторів Pictoric), Геннадій Курочка (засновник та керівний партнер компанії CFC Consulting).

Павло Гудімов (арт-центр Я Галерея): “Для мене ця книжка є синонімом декомунізації, про яку зараз стільки говорять. Використовуючи універсальну мову дизайну, ми позбуваємося тих візуальних прийомів, які тягнуться ще з нашого радянського минулого. Колаборація видавництва Артбук з клубом ілюстраторів Pictoric і з Кризовим медіа-центром дала в результаті книжку, яка вже вписана в історію. Починалося це видання з виставки в Адміністрації Президента, а потім ми з Pictoric подумали, що класно було б видати не просто буклет, а книжку, яка була б таким собі підручником, але без цього напису: “підручник". Так почалася наша спільна робота. І ось перед нами результат — видання накладом 3000 екземплярів, яке потрапить до шкіл, бібліотек і у широкий продаж. Ця книга має досить велику аудиторію, хоча в першу чергу вона, звісно, орієнтована на молоде покоління."

Наталія Попович (УКМЦ): «Я щаслива, що виставковий проект переріс у таку прекрасну книгу. Впевнена, що українські школярі будуть знаходити у ній натхнення так, як знаходили його відвідувачі виставки Second Floor Art Center, де «Діячі» були представлені вперше. Окрім того, що герої книги – видатні українці, що залишили яскравий слід в історії, ця книга ще й зроблена з великою любов'ю до читачів. Ми дуже сподіваємося на плідну співпрацю з Міністерством освіти, адже така книга має потрапити в освітні заклади, бібліотеки у великих містах та регіонах».

Генадій Курочка (CFC Consulting): «Це меседж нашому молодому поколінню мислити out of the box. У ній ілюстрації виглядають незвичайно. Це більше ніж образи. Кожна ілюстрація – своєрідний ребус, який треба розгадати. Помітно, що кожен художник вклав душу у свою роботу».

Олег Грищенко (Клуб ілюстраторів Pictoric): “Для нас головним завданням була візуалізація історичних особистостей на новий лад. Це переосмислення потрібне, аби позбутися давно зужитих і нецікавих для сучасного покоління образів. Адже наша історія має безліч видатних культурних особистостей, які, на жаль, залишаються поза увагою молоді саме через неактуальний спосіб подачі та висвітлення їхніх постатей. Ця культурно-освітницька ініціатива є однією з багатьох складових процесу реактуалізації та присвоєння нашого минулого".

Після завершення офіційної частини всі охочі могли взяти участь в автограф-сесії від Клубу ілюстраторів Pictoric.


20.10.2021 – 27.11.2021
15.09.2021 – 16.10.2021
Виставка Київ Я Галерея
24.08.2021 – 24.10.2021
Виставка Львів Я Галерея
12.05.2021 – 05.06.2021
Виставка Київ Я Галерея
25.02.2021 – 08.03.2021
Виставка Київ Національний центр «Український дім»
09.12.2020 – 01.02.2021
Виставка Київ Я Галерея