2015 рік

2015 розпочався одним з найбільш відвідуваних проектів за 8 років існування Я Галерея – Забобонами Андрія Хіра, частиною якого був однойменний арт-бук, презентований протягом року в різних містах України.

«Новим ім'ям» арт-центру став Сергій Панасенко – молодий вдумливий автор, який у своєму дебютному проекті Минуле теперішнє розмірковував на вічні теми на тлі сучасності. Так само першою для нас стала співпраця з Микитою Каданом, що успішно увінчалась виставкою Журнал «Польща», у якій художник звернувся до теми периферії та прихованому у ній історичному орнаменті.

Сстолицю відвідала художниця Наталя Лялюк – одна із натхненниць Павла Гудімова на створення Я Галерея – представивши камерну серію робіт MADE in KYIV.

Міжнародний відлунок знайшла колаборація Антона Логова із Андрієм Дудченко у проекті Гебдомерос – діалозі із Казимиром Малевичем – частина якого увійшла до експозиції Українського павільйону в рамках VII Міжнародного фестивалю сучасного мистецтва Fest I Nova 2015 у Грузії, а Ковчег Логова – до виставки UK/RAINE у галереї Саатчі в Лондоні.

Традиційно Я Галерея була представлена в рамках щорічної ярмарки ARTVILNIUS'15, але на цей раз абстракціями Ігоря Яновича, просторовим об'єктом Антона Логова та «забобонами» Андрія Хіра.

Тоді як на форумі X ART-KYIV Contemporary у Мистецькому Арсеналі, кураторський проект Павла Гудімова МОНУМЕНТИ I зібрав разом роботи таких авторів, як Микола Малишко, Сергій Панасенко, Олена Бланк, Антон Логов, Альбіна Ялоза, Ганна Остапець, та став присвятою хрестоматійному твору Північного Відродження –гравюрі Альбрехта Дюрера «Меланхолія I» (1514) .

Не оминули цього року один зі своїх улюблених напрямків – «новий наїв», продемонструвавши черговий проект Дмитра Молдованова під назвою Ім'я мого страху – особистий шлях автора до «зцілення» у зв'язку із останніми подіями в країні. Тоді як роль жінки в їх контексті стала лейтмотивом у представника «нових старих майстрів» Володимира Костирка у Art... & Of. Натомість критично переосмислити дійсність взявся Ростислав Котерлін через суперечливу опозицію Демократія і розкіш. Власне, Пейзажі Андрія Сагайдаковського концептуально продовжили цей напружений ланцюг взаємопов'язаних проектів та постали своєрідною «кисневою зоною» зі «свіжим ковтком» повітря, якого так бракує у вирі інформації та пропаганди.

Найбільш відвертою та особистою стала автобіографічна експозиція Ненажерлива Ніни Мурашкіної, у якій гучно прозвучала тема жіночності та сексуальності.

Попри активну виставку діяльність протягом цілого року, Я Галерея долучались до першого благодійного дитячого фестивалю «Арсенал Ідей» та реалізувала грандіозний проект Портрет/Автопортрет, що став унікальним фактом дитячого монументального живопису в Україні.

Не звернули ми й з обраного курсу на «співпрацю з музеями» та представили дереворити Альбіни Ялози у проекті Високий друк у Чернівецькому обласному художньому музеї. А також Лінію Миколи Малишка – у Дніпропетровському. Тоді як його Глину та темперний живопис, які у черговий раз підтвердили влучність візуальної мови майстра, була нагода побачити в обох просторах Я Галерея. Як і Межу Павла Макова, яка, розпочавшись у Києві, була «проведена» й у Дніпропетровську.

Завершувався «природній цикл» Плодами Олега Грищенка, які стали логічним фіналом його попередніх процвітань та «зерен», з яких ще у 2013 році розпочався довготривалий проект автора. Через Пункт призначення Сергія Дегтярьова рік нарешті замкнувся експозиціями струнких керамічних об'єктів Олени Бланк під назвою Барокова вечеря та обнадійливим «польотом» в майбутнє Катерини та Валерія Кузнєцових.


Назад


25.02.2021 – 08.03.2021
Виставка Київ Національний центр «Український дім»
25.02.2021 – 08.03.2021
Подія Київ Національний центр "Український Дім"
12.05.2021 – 05.06.2021
Виставка Київ Я Галерея
09.12.2020 – 01.02.2021
Виставка Київ Я Галерея
26.12.2019 – 28.12.2019
Подія Львів Я Галерея