2017 рік

У 2017 році команда арт-центру Я Галерея продовжила рух по тому вектору, що був заданий ще в 2016-му. Умовно нашу діяльність цього року можна поділити на три сфери: масштабні проекти в інших інституціях, книжкова програма та внутрішні галерейні виставки.

Проекти арт-центру Я Галерея в інших інституціях

Вже в березні у Дніпропетровському художньому музеї відбулася виставка Гості, де був проявлений діалог між сакральною народною скульптурою та мистецтвом сучасних художників (Микола Малишко, Альбіна Ялоза та Ігор Янович). Наступним «міжрегіональним» діалогом став проект харківського митця Павла Макова Фонтан у Національному музеї у Львові ім. Андрея Шептицького, який тривав протягом травня-червня.

Значним пластом роботи стали цілих п'ять експозицій, які підготував арт-центр на Книжковий Арсенал–2017. Кожен з цих проектів з різних сторін розкривав основну тему цьогорічного КА – сміх. Так Вернер Клемке. Нестандарт розповідав про м'який, «гуманістичний» гумор одного зі знакових книжкових графіків ХХ. Зовсім про інший різновид сміху йшлося в виставці Оноре Дом'є – батько французької карикатури. Легка іронія щодо сучасності проявлялася в роботах Андрія Сагайдаковського в проекті Слухай уважно. А однією з найбільш популярних на Арсеналі тем стала експозиція Один кілометр Перцю, де були продемонстровані випуски журналу «Перець» з його специфічним, політизованим гумором.

На Книжковому Арсеналі також було проведено прев'ю майбутньої виставки в НХМУ: Енеїда Базилевича сконцентрувалася на відомих ілюстраціях художника Анатолія Базилевича до поеми Котляревського та підготувала глядачів до ширшого проекту-дослідження цієї теми.

Тож на День незалежності в Національному художньому музеї України відкрилась масштабна виставка Проект Енеїда – сумісний проект з НХМУ, кураторами якого виступили Павло Гудімов, Поліна Ліміна, Діана Клочко та Данило Нікітін. Виставка складалася з понад 200 експонатів, встановила співпрацю з 11 музеями та реалізувала насичену програму протягом усього періоду експонування в музеї. До проекту був виданий змістовний каталог.

У листопаді відкрилося ще дві виставки з галерейними митцями: Тіберій Сільваші в ILKO Gallery в Ужгороді та Правдою мистецтва є фікція Володимира Костирка та Євгена Равського в харківській галереї Come In.

Книжкова програма

У 2017 році видавництво Артбук багато досліджень арт-центру супроводжувало новими візуальними книгами. У травні світ побачили три видання: Енеїда Базилевича (упорядники Павло Гудімов і Діана Клочко), Як у Тіні про Георгія Якутовича (упорядники Поліна Ліміна та Павло Гудімов) та Дмитро Горбачов. Случаї (упорядниця Тетяна Філевська).

До Форуму видавців у Львові вийшла наступна серія книг: Лувр про Володимира Костирка та Євгена Равського (автор Борис Філоненко), Реальність про Тіберія Сільваші, Folder і Інтервал про Ігоря Яновича (упорядник Павло Гудімов).

Цього року також була опублікована книга про фотографа Романа Пятковку Квартира 20 (упорядники Павло Гудімов та Олександра Набієва).

Окрім видання власних книжок, арт-центр Я Галерея продовжував діяльність платформи Українська візуальна книга: майданчик зі зразками кращих візуальних книжок побував на Книжковому Арсеналі, Форумі видавців та Зеленій хвилі в Одесі.

Важливою складовою книжкової програми була презентація нових видань. Кожна книга була представлена читачам у рамках спеціальних заходів, а окремі новинки супроводжувалися поїздками до різних міст: так Енеїда Базилевича зустріла теплу зустріч у Літературно-меморіальному музеї імені Котляревського в Полтаві. Особлива подорож була влаштована книзі Як у Тіні: у червні команда арт-центру здійснила Карпатське турне, впродовж якого відвідала Івано-Франківськ, Коломию, Криворівню та Дземброню з презентаціями книги. Також видання їздило до Хмельницького в галерею Maslo та до Вінниці в Музей Коцюбинського.

Проекти в арт-центрі Я Галерея

До березня цього року арт-центр продовжував функціонувати на двох виставкових майданчиках: у Києві та в Дніпрі. Так у Києві рік розпочався з проекту Альбіни Ялози Біль білила, який потім поїхав до харківської галереї Come In. У березні експонувався цикл робіт Антона Логова Цвіль. У Дніпрі відбулася виставка Дмитра Молдованова Геродотів ліс – останній довготривалий проект у просторі на Гусенка, 17.

11 березня в дніпровському арт-центрі пройшло закриття галереї: для фінальної зустрічі з відвідувачами запросили художницю Алевтину Кахідзе з мистецькою подією Who Let The Dogs Out.

Після цього всі проекти проходили тільки в київському приміщенні арт-центру. Відвідувачі мали змогу споглядати виставки Олега Грищенка Коло Ріки, Михайла Вайнштейна За дужками (куратор – Валерій Сахарук), Володимира Буднікова Реалізм?, Юрія Денисенкова Інстинкт (згодом цей проект поїхав до галереї Maslo в Хмельницькому), Олександра Примака Спосіб життя, Анни Миронової Між штрихами та Наталії Лялюк Наближення і віддалення. Завершує цьогорічну виставкову історію експозиція Влади Ралко Урочистість.

25.02.2021 – 08.03.2021
Виставка Київ Національний центр «Український дім»
25.02.2021 – 08.03.2021
Подія Київ Національний центр "Український Дім"
12.05.2021 – 05.06.2021
Виставка Київ Я Галерея
09.12.2020 – 01.02.2021
Виставка Київ Я Галерея
26.12.2019 – 28.12.2019
Подія Львів Я Галерея