2020

Дорогі друзі, разом з вами ми прожили ще один рік. Він був сповнений неочікуваними випробуваннями та знахідками. 2020 був дуже насиченим на пошук нових форматів та відкриттів. Ми багато працювали над втіленням нових проєктів арт-центру Я Галерея, і разом з тим, нашою метою завжди є розвиток та збагачення української сучасної культури.


Грудень 2019 - січень 2020 у арт-центрі Я Галерея в Києві відбувалась виставка Миколи Малишка “Іманентні можливості малярства", а в кінці січня новим проєктом Анни та Сергія Звягінцевих "Крокі" яка запрошувала до прогулянки як певного ритуалу і дослідження відкрили новий виставковий сезон. В кінці лютого та до середині березня триває проєкт Володимира Буднікова “Приховане". Травень-липень читаємо “міфи сучасності"на виставці Дмитра Молдованова “Міфослов'я". З кінця липня до кінця серпня разом з Андрієм Хіром досліджували потойбічне, таємне та архаїчне на виставці “Хтонічні Хроніки". В жовтні у рамках Місяця литовської фотографії в Києві провели дві виставки: «Плакати» Гінтараса Зінкевічюса спільно з Агне Нарушіте та персональну виставку Гінтаутаса Трімакаса. В листопаді відкрили виставку Андрія Дудченка “Ренесанс-ілюзії" про переоцінення ідеалів Ренесансу, а в кінці грудня відкрили виставку Анни Войтенко “Мертві пси", яка триватиме до 2 лютого 2021.

Андрій Хір “Хтонічні Хроніки", вигляд експозиції, Я Галерея, Київ, 2020

Грудень 2019 - Січень 2020 в арт-центрі Я Галерея Львів тривав проєкт Олександра Короля “Флешбек" про повернення назад у часі, а в середині січня розпочинається проєкт Андрія Хіра “Хтонічні Хроніки", яким відкрили новий виставковий сезон. В Лютому- Березні відкриваємо проєкт Володимира Костирка “Руки та світ мистецтва" в якій, за словами художника, він продовжує ілюструвати історії на тему морального релятивізму в так званому світі мистецтва.В травні та червні триває універсальна виставка Антона Логова “Вода". В кінці червня- липеня разом з Миколою Малишком досліджували множинності земних проявів на виставці “Земні виміри". В рамках паралельної програми проєкту “Лабіринти ЛКСФ" з липня по жовтень представили виставки Флінта 1970, Уляна Ярошевич “За гончарним колом", Ігор Ковалевич Вежа. Деконструкція. В кінці жовтня-дистопад представили новий проєкт Дмитра Молдованова “Писання для спальних районів" в рамках Фестивалю наївного мистецтва. Завершуємо рік виставкою Андрія Сагайдаковського “Прогулянки", яка триватиме до 12 січня 2021.

Ігор Ковалевич “Вежа. Деконструкція", вигляд експозиції, Я Галерея, Львів, 2020

Спільними зусиллями із нашими партнерами, за підтримки Українського Культурного Фонду, ми змогли реалізувати масштабний, знаковий для українського мистецтва проєкт.

Фестиваль наївного мистецтва — проєкт про творчість без меж у форматі без обмежень. Ті, що захоплюються, досліджують, збирають і творять український наїв, об'єдналися, щоб відкрити нову мистецьку сторінку. Це перший онлайн-фестиваль наївного мистецтва, який поєднує розважально-просвітницьку, виставкову та дослідницьку частини. Це проєкт, у якому поруч із рейвом на занедбаній кухні, під музику невідомого діджея проходить дискусія артфахівців. А помежи рафінованого музейного простору стоїть старенький диван, довкола якого неприборкана творчість генія-аматора. Більш як 30 подій фестивальної програми: презентації, екскурсії, лекції, майстер-класи, дитячі квести, дискусії, покази фільмів і музичні вечірки. Конференція за участі українських та іноземних дослідників наївного мистецтва.

Дмитро Молдованов, Мобі Дік заходить у води Гіпаніса, 2019, полотно, олія

За підтримки програми Львівської міської ради “Фокус на Культуру" нам вдалось реалізувати проєкт присвячений Львівській експериментальний кераміко-скульптурній фабриці “Лабіринти ЛКСФ".

“Лабіринти ЛКСФ" — це виставковий проєкт про напівзабуте явище, яке визначило вектор розвитку львівської школи кераміки, скла та скульптури другої половини ХХ ст. Зібравши по частинках цю виставку, ми передаємо естафету інтересу, зацікавлення і вивчення, ні в якому разі не монополізуючи тему. Цікаво почути думку локальних та іноземних спеціалістів, які вивчають і досліджують світову історію декоративного мистецтва і дизайну щодо ЛКСФ. Вперше в історії під одним дахом виставки зустрілись всі напрямки роботи фабрики. Ми чуємо пряму мову спогадів у документальному фільмі і дивимось фото- і кіноархіви, які допоможуть не заблукати в цьому лабіринті. Фабрика була особливою платформою для розвитку творчості в тиражній сувенірній продукції і виставкових авторських екземплярах, базою, де зустрічалась радянська монументальна пропоганда пам'ятників та безмежна краса гутного скла, кераміки та інтер'єрних рішень. Сотні художників і скульпторів, незабутні роки і можливості, робота, яка приносила і гроші, і задоволення

Виставковий проєкт Лабіринти ЛКСФ, вигляд експозиції, Центр архітектури, дизайну та урбаністики “Порохова Вежа", Львів, 2020


Під час локдауну ми почали більше працювати над ютуб-проєктами і запустили прямі ефірі з Павлом Гудімовим #яколекціонер. Легкий, розважальний, і одночасно надзвичайно пізнавальний та інспіруючий. Невгаваючий ентузіазм та вигадливі ідеї цього відео проєкту дарували новий ракурс усвідомлень та співдії в сучасному арт просторі. Ми запрошували на ефір фахівців, наших друзів, кураторів, мистецтвознавців. Обговорювали актуальні новини світу мистецтва, історію українського мистецтва та ділились власними новинами. Гостями стали: Богдан Тихолоз, Влодко Кауфман, Богдан Шумилович, Георгій Косован, Юлія-Аврора Огородник, Михайло Бокотей, Софія Дяк, Зенко Афтаназів, Богдан Мисюга, Віктор Корсак.

2 серія, 2 сезон #яколекціонер, YouTube, 2020

Цьогоріч ми запустили власну освітню програму. Авторський курс Павла Гудімова “Кар'єра художника" – це цикл із 4-х онлайн-занять, які допоможуть розпочати професійний шлях у мистецтві без помилок та розчарувань. Серія 2-годинних зустрічей із засновником та куратором арт-центру Я Галерея покликані дати вичерпні аргументи на сумніви та виклики, перед якими часто опиняються художники-початківці на старті своєї кар'єри.

Ідея курсу виникла після воркшопу “Як сподобатися галеристу", який викликав значний резонанс серед молодих художників. Розуміючи глибину теми мистецтва як кар'єри та кількість питань, які турбують митців, що шукають свій шлях у цій справі, ми запустили новий проєкт. Курс “Кар'єра художника" покликаний дати відповіді на багато із цих питань і, що не менш важливо, допоможе генерувати нові питання та нові ідеї про розвиток себе як професійної творчої особистості.

Кар'єра художника, онлайн-курс, 202


Наступний рік для нашої команди вже сповнений планами на наступні масштабні проєкти. Дякуємо нашим відвідувачам та партнерам за підтримку. Залишайтеся з нами!
07.07.2022 – 06.08.2022
Виставка Київ Я Галерея
19.11.2022 – 27.11.2022
Виставка Львів Львівська національна академія мистецтв
26.10.2022 – 26.11.2022
Виставка Київ Я Галерея
15.09.2022 – 18.09.2022
15.06.2022 – 18.09.2022
Виставка Львів Центр архітектури, дизайну та урбаністики Порохова ВЕЖА
27.04.2022 – 26.06.2022
Виставка Львів Я Галерея
20.01.2022 – 17.04.2022
Виставка Львів Я Галерея
19.01.2022 – 12.02.2022
Виставка Київ Я Галерея