Олексій Абрамов

Олексій Абрамов

Народився 11 липня 1993 року в Києві. Дідусі, батьки та кузени – енергетики. Мама Тетяна частково родом з українського півдня, з села П'ятихатки. Дівоче прізвище Яцина свідчить і про ромське коріння в роду. Батько Сергій Абрамов, потрапивши під скорочення, продовжив працю у сфері опалювальних систем. Олексій – єдина дитина в сім'ї – мав справді міське дитинство, проте влітку часто відпочивав із батьками на невеликому острову: жили в наметах, плавали човнами чарівними Дніпровськими плавнями. Олексій у дитинстві проявив хист до ліплення, переважно з пластиліну. Мама Тетяна до сьогодні зберігає найпам'ятніші фігурки. Саме вона й водила сина на різні гуртки: «Мама постійно на гуртки якісь відправляла, на одному з керамікою займалися. І вчитель, не пам'ятаю, на жаль, як звали його, каже: “Олексію, хай наступного разу прийде мама!" – я налякався, думаю, що ж я зробив? Прийшов з мамою, а він їй: “От у нього є потенціал, йому треба щось серйозніше, ось є така школа…". Саме він це порадив відправити мене в ДХСШ…» (Тепер Київський державний художній ліцей імені Тараса Шевченка.)

У ліцеї Абрамова навчав Микола Говдя. Там освоїв ази рисунка, композиції та академічного ліплення, закінчив 12 класів загальноосвітньої програми: «Саме класне було те, що в скульпторів була окрема майстерня. Ми були як еліта, в нас ключі були, могли прогулювати там» (сміється).

Після закінчення школи поїхав до Німеччини, де вивчав мову й відвідував різні мистецькі школи, намагаючись вибрати відповідну для продовження мистецьку освіту. Проте ані Штутґардська, ані Дюссельдорфська академії мистецтв не зацікавили. У 2014 році вступив на скульптуру до Львівської національної академії мистецтв, майстерня Івана Микитюка. Рисунок декілька років вивчав в Олексія Фіголя, завідувача кафедри академічного рисунка.

Бакалаврський дипломний проєкт, керівником якого був Володимир Гончарук, – одна з перших реалізованих публічних скульптур. «Стан» і сьогодні стоїть на подвір'ї Академії (з ініціативи Ярослава Скакуна, який керував магістерською працею Абрамова). На виставці можете побачити цю скульптуру, відтворену в кераміці.

Фінісажем академічної програми стала скульптурна композиція «Час», згодом була встановлена в Солом'янському ландшафтному парку в Києві.

Олексія завжди надихав Роден, Ґжеґож Ґвязда – польський скульптор і Хав'єр Марін – мексиканець. Вони близькі авторові певним перебільшенням, гіперболізацією, з якою він працює.


Каталог робіт автора
19.11.2022 – 27.11.2022
Виставка Львів Львівська національна академія мистецтв
19.03.2023 – 26.03.2023
24.02.2023 – 21.05.2023
Виставка Копенгаген Український дім у Данії
26.10.2022 – 26.11.2022
Виставка Київ Я Галерея
15.09.2022 – 18.09.2022
07.07.2022 – 06.08.2022
Виставка Київ Я Галерея