
Гуцульщина очима Анни Войтенко
Щоб підготувати справді унікальний проект, наша творча група їздила в етнографічні експедиції на Гуцульщину та пізнавала світ Карпат на власному досвіді! Ми дізналися, яка сцена з кінострічки викликала найсильніше обурення гуцулів, почули безліч версій про дуель Параджанова та Іллєнка та у якого актора були закохані усі місцеві дівчата. Живі розмови з учасниками кінозйомок перетворився у серію інтерв'ю і незабаром увійдуть до експозиції та супровідних каталогів.
Параска та Василь Зеленчуки, 2015, с. Криворівня
У 1910 році на запрошення Володимира Гнатюка та його сім'ї, які жили в будинку Зеленчуків протягом 17 років, приїхав Михайло Коцюбинський, оселившись там на цілих три роки.
Отець Іван Рибарук, 2015, інтер'єр церкви Різдва Пресвятої Богородиці, с. Криворівня
Поїздка не завершилася етнографічними дослідженнями: у нашій команді є людина, яка змогла передати атмосферу сучасної Гуцульщини – це фотограф та оператор Анна Войтенко.
"Ми їхали на Гуцульщину. Мені завжди трохи не по собі, коли потрапляю до гуцулів. Вони як інопланетні прибульці, люди, які мали цивілізацію завжди, час для яких не є якоюсь важливою субстанцією, яка визначає цикли буття. Зустрічаємо чоловіка, який виринув із заростей на схилі гори, а він і каже: «У матері був». І показує на сусідню гору, де точкою світиться якась хата - кілометрів 15 до неї. «20 хвилин туди і назад», – пояснює, дивлячись на наші здивовані обличчя. А ще мене бентежать гуцульські ворожки. Вони відчувають, що ти підходиш до їхньої оселі і зустрічають біля тину. А навколо гори з вершинами в різнокольорових туманах, що вирують погрозливо та весело, і вологий вітер наскрізь продуває твоє тіло, і в твоїх думках порпається стара гуцулка. Напевно, і Коцюбинський, і Франко, потрапивши сюди, виявилися в містичній владі гуцульської таємниці. Без всепроникного туману цієї таємниці в їх крові, думаю, не написали б вони жодного слова. "Тіні забутих предків" не станцювали б в мозку Михайла Коцюбинського свій дивний дикий танець. Я блукала по селу, розкиданому в долині між гір, і думала про це", – ділиться своїми враженнями про експедицію Анна Войтенко.
Коза, дорога Верховина – Дземброня, 2015
Світлина 1963 року зі зйомок кінофільму на тлі гірського хребту, с.Криворівня, 2015
Вівці, 2015
Марія Іллюк , с. Верхня Дземброня, 2015
Будинок, у якому мешкали Лариса Кадочникова та Юрій Іллєнко під час кінозйомок, м. Верховина, 2015
Череп, 2015
Дземброня, 2015
Визволитель, с. Криворівня , 2015
Музей фільму "Тіні забутих предків", Верховина, 2015

Василь Коржук, 2015, Верховина
Під час знімального процесу "Тіней забутих предків" був задіяний як актор в епізодах «Похорони», «Сушіння шкіри медведя», «Полонина Смотрич»
Микола Шатрук та Параска Данилюк, 2015, с. Прокурава
Микола Шатрук – музикант, виконавець коломийок, співав у фільмі партію Миколайчука. Сьогодні Микола Шатрук викладає у Єзупільській музичній школі,що на Івано-Франківщині.
Параска Данилюк – виконавиця партії Лариси Кадочникової. Після роботи у фільмі залишилась жити у своєму рідному селі Прокураві. Нині ґаздує.
Фотографія з експедиції, 2015
Цвинтар біля церкви у с. Криворівня, 2015
Яблуко, 2015, Дземброня
Стигле, красиве яблуко впало в брудну калюжу. Воно стало кричати кольором, боротися своїми рожевими боками з мерзенною, липкою рідиною, яка проковтнула цей прекрасний плід.
На це було неможливо дивитися. Можливо, проїжджаючий віз або машина розчавили його.
(Анна Войтенко)