Лувр по-львівськи, new abstract art і еротичне фото: трохи про нові видання Артбук
Книги 14.09.2017

Лувр по-львівськи, new abstract art і еротичне фото: трохи про нові видання Артбук

Вже кілька років ми шукаємо чітку та лаконічну відповідь на питання "Що таке візуальна книга?" і кожного разу розуміємо, що легше показати, аніж пояснити. Адже візуальні видання не обмежуються каталогами (хоча це й є важливим напрямком) або дитячими книжками – натомість, це є справжній спектр культури.

Тож, до однієї з найголовніших подій у книжковому світі України ми підготували велику кількість нових, дуже різнопланових, видань, що охоплюють декілька свіжих для нашої діяльності сфер. Зараз залишилася чи не найбільш важлива частина: познайомити з ними наших читачів.

Книга Ігоря Яновича "Інтервал"


Ігор Янович, сучасний художник нового абстрактного мистецтва, довгий час залишався без комплексних видань про його творчість. Тож у 2017 році видавництво Артбук підготувало одразу ж дві книги про Ігоря Яновича. Порівняти їх можна за співвідношенням текстуального та візуального. Якщо перша, під назвою "Інтервал", надає більш повну інформацію по періодах творчості художника, структурує його основні проекти та містить об'ємну біографію Яновича, то друга – "Folder" – стає візуальним сховищем мистецького процесу, який динамічно втілився в роботах на папері. Обидві книжки розпочинаються аналітично-культурологічними статтями Бориса Філоненка, які задають вектор, що допоможе відчути та зрозуміти творчість Яновича.

Вигляд книги Ігоря Яновича "Folder"


Інша книга про художника-абстракціоніста присвячена творчості Тіберія Сільваші. За допомогою видання "Реальність" ми структурували інший напрямок мистецтва, в якому працював Сільваші протягом останніх десяти років – просторове мистецтво. Експозиції супроводжуються текстами Ірини Курганської, а початок роздумів окреслює Борис Філоненко. Знову велика увага приділяється біографії митця, яка допомагає зрозуміти контекст життя та творчості Тіберія. Таким чином, всі охочі зможуть привідкрити для себе (у прямому сенсі) нові сторінки з мистецтва Сільваші.

Вигляд книги Тіберія Сільваші "Реальність"


Майже повною протилежністю попереднім книгам стає видання "Лувр" про двох львівських художників Володимира Костирка та Євгена Равського. Вони є представниками течії "нових старих майстрів", які переосмислюють актуальні теми в "класичних" формах. Одночасно з оглядом творчості Костирка та Равського книга є фіксацією важливої культурної події Львова, яка відбулася в 2013 році – виставки "Лувр". Однією з особливостей видання стала спроба поглянути на експозицію з позиції чотирирічної дистанції та всіх тих подій, які відбулися з 2013 року. Для видавництва Артбук ця книга також стала чи не найбільш текстовою: автор Борис Філоненко пропонує читачу свій прискіпливий і глибокий погляд на творчість Костирка та Равського.Книга Володимира Костирка та Євгена Равського "Лувр"


Ще інший вид візуального мистецтва подається у книзі Романа Пятковки "Квартира 20". Харківський фотограф тривалий час працював з темою еротичного в радянському та пострадянському контексті, що згодом чітко проявилося в його фото як зріз цілої епохи. Різні серії робіт Пятковки стають проявом окремих моментів свідомості комунальної дійсності: травм, порожнеч і табуйованих зон. Стаття упорядниці Олександри Набієвої передує візуальній насиченості книги.

Фрагмент обкладинки книги Романа Пятковки "Квартира 20"


Презентації всіх книг будуть супроводжуватися зустрічами з авторами. Зрозуміти, що взагалі являє собою сучасна візуальна книга та яким чином її варто читати вам допоможе завершальна лекція редакторки видавництва Поліни Ліміної. Ознайомитися з програмою видавництва Артбук ви можете за посиланням.


Окрім наших новинок на Форумі видавців ви також зможете побачити інші книги, які ми видали протягом року: "Діячі України", "Енеїда Базилевича", "Як у Тіні", "Дмитро Горбачов. Случаї", "Проект Енеїда" будуть чекати на вас на нашій локації в готелі "Leopolis" у рамках майданчику "Українська візуальна книга".
19.11.2022 – 27.11.2022
Виставка Львів Львівська національна академія мистецтв
19.03.2023 – 26.03.2023
24.02.2023 – 21.05.2023
Виставка Копенгаген Український дім у Данії
26.10.2022 – 26.11.2022
Виставка Київ Я Галерея
15.09.2022 – 18.09.2022