Бограч-паті або Нічні оповідки про сучасне українське мистецтво
Бограч-паті або Нічні оповідки про сучасне українське мистецтво
Дніпропетровск. Арт-центр Я Галерея. 10.00-19.00
17.05.2014

В рамках міжнародної акції Ніч музеїв 2014 в арт-центрі Я Галерея у Дніпропетровську куратори Марія Ланько та Лізавета Герман запрошують почастуватися традиційним ужгородським бограчем та послухати історії про мистецьке життя Західної України. Візуальний супровід забезпечить онлайн платформа openarchive.com.ua*, за допомогою якої кожна історія на очах у глядачів перетвориться на тимчасову віртуальну виставку.

В основу розповідей покладено матеріали (а також враження, життєві поради й кулінарні рецепти), зібрані під час дослідницьких подорожей Львовом та Ужгородом та ближчого знайомства із художніми сценами цих міст.

20.00 - 21.30 / Історія перша. Про важливість спільноти та ужгородську традицію пригощати гастролюючих кураторів бограчем.

21.30 - 22.30 / Історія друга. Про Закарпатську школу живопису та новий український пейзаж.

Петро Ряска, Думка, що відчувається, просторовий об'єкт, 2012, галерея Detenpyla, Львів

Протягом значного проміжку часу твори закарпатців були об'єднані тяжінням до декоративності, принципом реалістичності мистецтва та складною парадигмою стосунків з народним мистецтвом Карпат

Людмила Біксей, заступник директора з наукової роботи Закарпатського обласного художнього музею ім. Й. Бокшая.

22.30 - 23.00 / Історія третя. Про "Польську школу перформансу" і Йозефа Бойса як прабатька сучасного українського мистецтва.

Павло Ковач, молодший, Земля, перформанс, 2012

В 1942 р. Бойс знаходився в Криму. В 1943 р. його літак було збито. Бойс заявляв, що його життя врятували Кримські татари, замотуючи його тіло у повсть, змащений салом.

Вікіпедія

23.00 - 23.30 / Історія четверта. Про рок-н-ролл, мексиканські серіали і шапку Татліна.

Наташа Шевченко, Клобук, 2013, фотографія, об'єкт

Все нарядне закарпатське: знайома унікальність та диґітальні традиції, безмежна мультикультурність та авто-ксенофобія, дурнувате хихотіння та глибокі філософські дослідження, дружній затишок та урочистий пафос.

З тексту до виставки групи Поптранс "АйТуАй"

23.30 - 00.00 / Історія п'ята. Про занедбані гаражі та розкішні вілли.

Антон Варга, серія виставок "89 днів зими", 2012-2013, вул. Джерельна, 27/10, Львів

47-ий день, Денис Бекетов "Гудбай"

Якщо самі лише мухи бачили виставку, чи це означає, що вона відбулася?

Любомир Тимків

*ВІДКРИТИЙ АРХІВ - інструмент довготривалого дослідження художніх практик, ініційований кураторами Лізаветою Герман та Марією Ланько спільно з художниками "Відкритої групи". Онлайн-платформа openarchive.com.ua оприявнює метод кураторської роботи авторів проекту й водночас представляє її проміжний результат - профайли художників із біографією, вибраними творами, текстами та іншою інформацією

Зустріч розпочнеться 17 травня о 20.00 в арт-центрі Я Галерея у Дніпропетровську на Гусенка, 17. В цей день арт-центр працюватиме з 16.00 до 02.00. Вхід вільний!

В акції Ніч музеїв 2014 зі спеціальною програмою також беруть участь Дніпропетровський художній музей, галерея АртСвіт та Музей українського живопису.