 |
| Щовечора, з 8 по 11 вересня в арт-центрі Я Галерея у Дніпропетровську проходитиме дискусійна програма «Соціальні інновації. Простори взаємодії. Креативні індустрії». Програма буде присвячена успішним ініціативам з різних куточків України, що власними зусиллями змінюють світ. Спікери презентують свої проекти та обговорять інноваційні процеси в українських реаліях.

Соціальні інновації - це нові ідеї, які відповідають на нові потреби суспільства та будують нові соціальні зв'язки. Технічні винаходи чи нові моделі поведінки виникають як реакція на виклики часу і закріплюються, якщо рішення вдале. Інтерактивність, мобільність, мережування та співучасть - найновіші процеси сучасності.
Простори взаємодії є необхідною складовою суспільного розвитку. Громадські центри, хаби, публічний простір існують у фізичному просторі, а соціальні мережі, блоги, інтернет-змі - у віртуальному. В таких просторах відбуваються контакти, виникають та розвиваються ідеї, цінності, змісти та процеси. Креативні індустрії - це новий сектор економіки, який базується на творчості. Конкретними прикладами є аудіовізуальне виробництво, дизайн та ремесла, нові засоби масової інформації, видавнича справа, сценічне та образотворче мистецтво. Особливо актуальною креативна економіка стає в урбаністичних суспільствах, де працює з інтелектуальною власністю, створює робочі місця та підвищує ВВП. Дискусійна програма організована платформою експертних обмінів «Київський діалог» та відбудеться в рамках фестивалю «Конструкція», що звертається до фізичного та уявного образу Дніпропетровська, відкриває новий погляд на його особливості та підвищує ступінь уваги до спільного простору, відповідальності, майбутнього.
Початок усіх дискусій о 18.00. Вхід вільний! ДИСКУСІЙНА ПРОГРАМА
8 вересня, вівторок Дмитро Мельникович, громадський ресторан Urban Space 100 (Івано-Франківськ). Ресторан став успішним прикладом об'єднання громади навколо спільної ідеї. Унікальність проекту в тому, що прибуток ресторану спрямовується виключно на реалізацію громадських проектів міста. Засновниками є 100 соціально активних людей, яких об'єднує ідея якісного розвитку міського простору. Юлія Салій, київський міський журнал Хмарочос (Київ). Журнал засновано одноіменною громадською організацією, яка займається підвищенням рівня обізнанності киян та українців у проблемах урбаністики, покращення якості міського середовища через інформування та залучення гроамдян. На ресурсі можна знайти новини та статті про поліпшення міського простору Києва, а також вдалі приклади зміни міст в усьому світі. Світлана Ославська, інтернет-журнал UFRA (Івано-Франківськ). Незалежне видання про життя у Франківську слідкує за стрімким розвитком міських ініціатив та виконує роль платформи для спілкування. Пише про цікавих людей, важливі ідеї, гарні практики, корисні ініціативи. Наталія Трамбовецька, Хата-Майстерня (с.Бабин Івано-Франківської області). Проект групи друзів-однодумців з України, Польщі та Білорусії, які спільно купили дерев'яну хату на Гуцульщині, щоб перетворити її на місце зустрічей та міжкультурного діалогу. Вже зараз хата функціонує як простір для проведення майстер-класів, зустрічей, семінарів.
9 вересня, середа
Віта Базан, інструмент колективного фінансування проектів Спільнокошт на платформі Велика Ідея (Київ). Найуспішніша українська платформа для краудфандинга, яка за кілька років роботи поєднала багато ініціатив, доброчинців, менторів та зробила їх партнерами в реалізації громадських проектів. Вдалий приклад прямого впливу на зміни. Юлія Соболь, Дитячі географії (Київ). Освітньо-дослідницький проект для дітей та всіх, хто цікавиться сучасним містом. Ініціатива націлена на поглиблення рефлексії містян щодо пристосованості публічних просторів для маленьких мешканців та залучення молодшої аудиторії до містопланування. Це спроба розвинути у дітей через гру та мистецькі практики відчуття присутності в місті та можливості впливати на його розвиток. Женя Кулеба, Місто-Сад (Київ). Проект, присвячений модернізації умов для життя в Україні через створення та розвиток якісних громадських просторів. Надихає, спонукає, підтримує та поширює співпрацю місцевих громад для створення, облаштування та розвитку скверів, площ, набережних та інших місць загального користування. Яскравим прикладом взаємодії містян задля спільного блага є «Сквер Небесної сотні». Олександр Славський, Impact Hub Odessa (Одеса). Креативний простір в самому центрі Одеси, в якому поєднуються ідеальне місце для роботи, відпочинку та реалізації соціальних проектів. Хаб швидко став епіцентром громадських подій та робочим майданчиком для людей, які змінюють світ. А сьогодні нові політики приходять туди, щоб знайти в команду успішні та енергійні кадри. 10 вересня, четвер
Подіумна дискусія «Жінка та місто» за участі художниці Марії Куликівської, перекладачки та публіцистки Вікторії Наріжної, громадських активісток Алли Рибіцької таМарини Москальової, Анни Мягкіх - юристки, керівниці Гендерного центру НГУ. Дискримінація прав жінки в повсякденності міста є непомітною, але вражаючою. Суспільство висуває вимоги до жінки, а навзаєм не пропонує елементарних умов для комфорту. Дискусія розкриє проблеми громадського простору сучасних українських міст з огляду на права жінок. 11 вересня, п'ятниця Ірина Соловей, Президентка громадської організації Garage Gang, співзасновниця платформи соціальних інновацій Велика Ідея, громадська активістка. Креативні індустрії впевнено займають місце в економіках провідних країн, створюючи робочі місця та наповнюючи бюджети. В їх основі лежать принципи демократії, поваги до особистості та її талантів, а також повага до інтелектуальної праці. Доповідь-розмова про те, наскільки сучасні реалії сприяють поширенню цієї тенденції в Україні.
Ярослав Белінський, дизайнер, громадський діяч, власник та арт-директор дизайн-бюро SuperGraphica. Співзасновник ГО «Конгрес активістів культури». Займається дослідженням проблематики візуальної культури та формуванням сталого впливу дизайну на розвиток креативних індустрій. Презентує огляд творчих бізнесів в Україні та викликів, з якими вони стикаються в процесі розвитку. |