«Діячі України» клубу ілюстраторів Pictoric
«Діячі України» клубу ілюстраторів Pictoric
Дніпропетровськ. Арт-центр Я Галерея. 10.00-19.00
21.04.2015

Арт-центр Я Галерея долучився до організації проекту «Діячі України» клубу ілюстраторів Pictoric, презентація якого відбулась 17 квітня в Адміністрації Президента України. Це проект про відомих українців, що популяризує українську історію та культуру - мовою сучасного графічного мистецтва, пропонуючи альтернативу шаблонним портретам зі шкільних підручників.

На першому етапі свого розвитку, мандрівний проект акцентує увагу на діячах культури та охопить різні міста України - Київ, Львів, Одесу, Харків, Дніпропетровськ, Полтаву... Поява виставки в кожному місті стане неординарною культурною подією. Нешаблонні візуальні образи зацікавлять та надихнуть молоде покоління на створення нових проектів у регіонах. Крім того, поширюючи сучасні українські твори, проект сприятиме децентралізації сучасного українського мистецтва.

Молоді художники, які портретують видатних українців, належать до клубу ілюстраторів Pictoric та вже мають важливі творчі здобутки. Їх твори відзначені на міжнародних виставках ілюстрації та публікуються у відомих світових журналах.

Авторські плакати проекту «Діячі України» вже викликали неабиякий інтерес у фахівців з бібліотеки Конгресу США, які придбали до колекції бібліотеки 23 портретів відомих діячів у свій фонд.

Організатори проекту:

Адміністрація Президента України

Second Floor Art Center

Український кризовий медіа-центр

Клуб ілюстраторів Pictoric

Арт-центр Павла Гудімова Я Галерея

Кураторська група:

Олег Грищенко

Анастасія Денисенко

Анна Сарвіра

Олена Старанчук