Презентація книги "Дмитро Горбачов. Случаї" на Книжковому Арсеналі
Презентація книги "Дмитро Горбачов. Случаї" на Книжковому Арсеналі
Київ. НКММК Мистецький Арсенал. 19:00 - 19:45
19.05.2017

У п'ятницю, 19 травня, о 19:00 на Книжковому Арсеналі-2017 відбудеться презентація нової книги видавництва Артбук – "Дмитро Горбачов. Случаї" від упорядниці Тетяни Філевської.

«Случаї» – це історії, інтермедії, напіванекдоти чи особливі випадки, спогади або роздуми, де поєднались історія, мистецтво і трохи гумору. Вони записані зі слів Дмитра Омеляновича Горбачова – закоханого в українську культуру і мистецтво дослідника, відкривача та популяризатора українського авангарду. Саме йому довелось на початку 1960-х розгортати вали «спецфонду» Національного художнього музеї України, головним хранителем якого він був. Відтоді Горбачов присвятив своє життя збереженню, вивченню та популяризації ледь не втраченої сторінки українського мистецтва. У цій книзі зібрані свідчення про те як починалося дослідження українського авангарду, як вдавалося усіма правдами і неправдами обманювати радянську цензуру й експонувати заборонені твори, яким було життя музеїв у радянські часи, а також спогади Горбачова про зустрічі з художниками. У поле його зору потрапляє все – від мозаїки Київської Русі до лірики «Братів Гадюкіних».

На презентації книги ми будемо говорити, чому ця книга не могла не з'явитися, яку роль у просторі української культури відіграла постать Дмитра Горбачова та що саме ми можемо дізнатися про українське мистецтво ХХ століття з вуст мистецтвознавців.

Учасники: Тетяна Філевська (авторка ідеї, упорядниця), Дмитро Горбачов (головний персонаж і дійова особа книги), Катерина Сіваченко (дизайнер). Модератор: Павло Гудімов (куратор, керівник видавництва Артбук).

Вхід за умовами Книжкового Арсеналу.

Чекаємо на вас!