Рік Івана Левинського
Рік Івана Левинського
Львів. .
07.02.2019

У 2019 виповнюється сторіччя із дня смерті Івана Левинського. З цієї нагоди 18 львівських культурних та громадських інституцій спільно з арт-центром Ya Gallery започатковують масштабний культурно-дослідницький проект Рік Івана Левинського, в рамках якої будуть проведені виставки, до експозиції яких увійдуть артефакти та зразки роботи архітектурного бюро Левинського, а також заснованої ним керамічної фабрики; конференції, на який теоретики та історики архітектури обговорюватимуть важливі проблеми архітектури сьогодення; презентації культурних маршрутів й дитячої програми, а також веб-ресурсу, який допоможе структурувати життя львівського архітектора та значний культурний багаж, який він передав у спадок Львову.

Іван Левинський — видатний львівський архітектор, промисловець, громадський діяч та педагог. Діяльність його бюро вписана у міські вулиці Львова, Києва, Коломиї та ін. житловими, культовими та громадськими спорудами у стилі українського модерну з акцентами західноукраїнського колориту. «Фабрика кахлевих печей. Іван Левинський» на початок ХХ ст. була одним із найбільших заводів Галичини з виготовлення декоративних та будівельних матеріалів з кераміки.

Левинський — це мозаїка проектів і їх реалізацій, це новаторство в розбудові нового міста й віртуозні комерційні здібності.

Проект "Рік Івана Левинського" стартує 7 лютого 2019 р. Офіційне відкриття відбудеться у Центрі Архітектури, Дизайну та Урбаністики "Порохова Вежа".

Організатори зустрічі: Львівська обласна організація Національної спілки архітекторів України, Арт-центр Павла Гудімова Я Галерея

Спікери:
Модератор Богдан Гой – голова правління Львівської обласної організації Національної спілки архітекторів України
Павло Гудімов – куратор подій Року Івана Левинського, директор Арт-центру Я Галерея
Ігор Жук – науковий куратор подій Року Івана Левинського, доцент кафедри нової та новітньої історії УКУ
Лілія Онищенко-Швець - очільниця управління охорони історичного середовища ЛМР
Натаіля Матлашенко – співкураторка подій Року Івана Левинського, науковиця
Андрій Клімашевський – заступник директора з наукової і музейної роботи Інституту народознавства НАН України
Софія Дяк – директорка Центру міської історії Центрально-Східної Європи
Тетяна Клименюк – доцентка кафедри дизайну та основ архітектури Інституту архітектури Національного університету «Львівська політехніка»
Ірина Дида – доцентка кафедри дизайну та основ архітектури інституту архітектури Національного університету «Львівська політехніка»
Михайло Ягольник – архітектор, перший лауреат премії ім. І. Левинського у галузі архітектури.


Стежте за новинами проекту "Рік Івана Левинського" на сторінці Центру Архітектури, Дизайну та Урбаністики "Порохова Вежа".


Теги:

проект