УВК-weekend в НХМУ
УВК-weekend в НХМУ
Київ. Національний художній музей України.
29.09.2017 – 01.10.2017

На цих вихідних в Національному художньому музеї України пройде УВК-weekend - це платформа, на якій зібрані візуальні книги усіх українських видавництв - дитячі книги, ілюстровані художні видання, мистецькі книги, фотоальбоми та каталоги. Протягом вихідних ви зможете погортати візуальні книги, поспілкуватися з упорядниками та авторами, придбати тематичні видання, які зазвичай потрібно шукати по різних малих видавництвах. Також запрошуємо на нашу паралельну програму, насичену презентаціями видань, лекціями та воркшопами.

29.09 (п'ятниця)
18:30-19:30 - Презентація каталогу "Проект Енеїда" усіма кураторами.
Четверо кураторів виставки Павло Гудімов, Поліна Ліміна, Діана Клочко та Данило Нікітін вперше після відкриття зустрінуться з відвідувачами в одній залі музею, аби розставити акценти виставки та розповісти як створити правильний каталог до виставки, який стане самодостатнім явищем. Після презентації кожен зможе придбати каталог, підсписаний усіма кураторами, та отримати подарунок!

Посилання на подію тут:https://www.facebook.com/events/270023363517396/. Вхід на презентацію безкоштовний.

30.09 (субота)
12:30-13:30 - Презентація книги Валерія Завершинського та Людмили Карпинської-Романюк про порцеляну Трегубових та зустріч з родиною Трегубових.
"Енеїда" набула втілень також у фаянсових мініатюрних статуетках побутового вжитку, авторства Валентини Трегубової та Владислава Щербини. Про доробок першої якраз і йтиме мова на презентації книги про лауретів Державної премії ім. Шевченка родину Трегубових. Окрім перегляду вражаючого кольорового видання, ви зможете поспілкуватися з донької видатних керамістів.

Реєстрація не потрібна, вхід на презентацію безкоштовний.

13:30-16:00 - Воркшоп зі створення коміксів за "Енеїдою" від 665 Library.
Хто стане наступним ілюстратором "Енеїди"? Можливо, саме ви? Приходьте на майстер-клас зі створення коміксу, де бібліотека самвидаву 665 Library розповість про історію коміксу, його побудову та вибір персонажів, а також разом з вами створить комікс за мотивами "Енеїди". Кожен відвідувач після воркшопу вийде з музею з власним коміксом та купою задоволення від творчості.

Вартість участі - 70 грн дорослі та 30 грн пенсіонери, студенти та школярі (огляд виставки, вхід до музею та матеріали входять у вартість). Реєстрація у невелику групу тут: https://goo.gl/forms/lntL02bplaK5n4202.

14:00-15:30 - Кураторська екскурсія Поліни Ліміної.
Поліна Ліміна - авторка більшості супровідних текстів та прискіплива дослідниця творчості кожного митця. Її екскурсії та лекції - це намагання порівняти, проаналізувати та знайти відповідь як один текст може набувати таких різних форм і втілень та які приховані посили стоять за кожним з них - це справжнє захоплююче детективне розслідування...

Вартість: 70 грн дорослі, 30 грн студенти, пенсіонери та школярі (вхід до музею входить у вартість). Реєстрація тут: https://goo.gl/forms/0SMQY2wI078JplLf2

Фото: Віталій Новіков

16:30-17:30 - Презентація книги “Енеїда Базилевича" видавництва “Артбук".
"Ви вже бачили Енеїду Базилевича?" - так запитували люди один одного в 1968 році, коли вийшло перше видання з ілюстраціями Анатолія Базилевича. Сумарний наклад перевидань становить 1000000 примірників - рекордна на той час цифра. "Енеїда Базилевича" - це перше масштабне дослідження малюнків, які стали класичними та, власне стали основою для виставки "Проект Енеїда". На презентації ви зможете поспілкуватися з сином ілюстратора Олексієм, який теж є визнаним художником, а також придбати книгу за акційною ціною 250 грн+автограф сина (замість 300 грн).

Реєстрація не потрібна, вхід на презентацію безкоштовний. Посилання на подію: https://www.facebook.com/events/844192662429014/.

01.10 (неділя)
11:00-13:00 - “Aeneis": творення сучасного коміксу. Графічні пошуки.
Запрошуємо ваших дітей доєднатися до програми (вона діє впродовж усіх двох місяців тривання виставки) зі створення коміксу. Цього разу малюкам розповідатимуть про те, як висловити свої думки за допомогою графіки, а також допоможуть у реалізації будь-яких бажань.

14:00-15:30 - Лекція Ігоря Дудника “Графіка п'яти літер: Е, Н, Е, Ї, Д, А. Шрифтові літерації твору І. Котляревського ХІХ-ХХ ст. та український шрифт XVIII ст."
Думаєте книга - це лише про текст, а "Енеїда" лише про поему? Ні, шрифт, обкладинка та оформлення грають не меншу роль в загальній концепції книги. Яким було книгодрукування за часів Котляревського? Як можна простежити візуальну історію "Енеїди", але не через ілюстрації, а через малопримітні зміни написання літер, трансформацію обкладинок? Які візуальні ходи були вдалими, а які зараз викликають лише усмішку в дизайнерів? Про усі ці речі, які часто лишаються поза контекстом книги як події, розкаже історик мистецтва, графічний дизайнер та викладач Ігор Дудник.

Реєстрація тут: https://goo.gl/forms/BX84LvASdqEwhXzz1. Вартість лекції: 70 грн дорослі, 30 грн школярі, студенти, пенсіонери. Більше про подію тут: https://www.facebook.com/events/274999342990375/.

15:00-17:00 - Кураторська екскурсія Павла Гудімова.
Павло Гудімов - автор ідеї та її найенергійніший втілювач. Кожен експонат пройшов через його серце та кураторський задум, тому саме він може з любов'ю побачити унікальне в кожному творі мистецтва та відповісти на головні питання що? хто? і навіщо?

Вартість: 70 грн дорослі, 30 грн студенти, пенсіонери та школярі (вхід до музею входить у вартість). Реєстрація тут: https://goo.gl/forms/tQWxurT4ulbFucum2

Фото: Віталій Новіков

16:00-18:00 - Воркшоп Клубу ілюстраторів Pictoric.
Енеїда. Формат альтернативних історій.
Ілля Угнівенко та Олег Грищенко проведуть графічний майстер-клас від клубу ілюстраторів Pictoric. Енеїда є універсальним форматом для створення локалізацій та альтернативних історій. Спираючись на твір Котляревського переведуть в український контекст інші легендарні твори світової культури. Розкажуть як створювати персонажа, його історію, характерні риси – так щоб він міг скласти конкуренцію Енею у своїй популярності. На які особливості потрібно звертати увагу при створенні та як зробити його унікальніше. І звичайно це завершиться яскравою візуалізацією героя в форматі постеру.

Реєстрація тут:https://goo.gl/forms/0WnAV8IRsolbozLJ2. Вартість: 70 грн дорослі, 30 грн студенти, пенсіонери та школярі (вхід до музею входить у вартість).

На нашому УВК-weekend ви зможете погортати та придбати візуальні книги наступних видавництв:
- Родовід
- Видавництво Старого Лева
- Основи
- Мистецька книгарня Nebo
- Галерея "Червоне / чорне"
- Харківська муніципальна галерея
- Артбук
- Центр Довженка
- Видавець Олександр Савчук
- Раритети України
- Юрія Осламовського (Резиденція Великий перевіз)
- Артсвіт (Галерея Артсвіт)
- Дух і літера (Дух і Літера)
- Бібліотека українського мистецтва
- IST-publishing
- Vozdvizhenka Arts House