Київ. Арт-центр Я Галерея, Хорива 49Б

Amor Essentia

Ніна Мурашкіна

01.09.2010 – 27.09.2010

Ніна Мурашкіна

В невеликій залі арт-центру на Хорива художниця проводить зріз-дослідження трансформації чуттєвої сфери жінки – від дитячих невпевнених здогадок про природу «одного місця» через сексуальне самоусвідомлення до зрілості-згасання/

Виставка Київ Арт-центр Я Галерея, Хорива 49Б

Ніна Мурашкіна, яка ніколи не відрізнялась надмірною скромністю та стриманістю, створює в арт-центрі Я Галерея проект імені себе. В невеликій залі арт-центру на Хорива художниця проводить зріз-дослідження трансформації чуттєвої сфери жінки – від дитячих невпевнених здогадок про природу «одного місця» через сексуальне самоусвідомлення до зрілості-згасання, однак у випадку Мурашкіної неможливо чітко розрізнити, де закінчується секс, і починається художня творчість, адже всі причинно-наслідкові зв'язки навмисно порушено.

Формально проект виглядає як тотальна інсталяція - таке собі пряме включення з її світу – жорстко-солодкого та відвертого, завжди «на межі». «Гострота переживань, пристрасть, сльози-соплі, біль, пориви, нескінченний сум й радість» – ключові слова її жіночого й творчого начал. Головні герої виставки – не колажі, рисунки чи об'єкти, а та надмірна напруга, яка створюється у їхній взаємодії між собою, зі стінами-кольорами (фірмовими білим, червоним, чорним), з самою художницею та її текстами. Виставка це і є сама Ніна Мурашкіна, квінт-есенція любові, amor essentia. Саме тому окремої уваги заслуговує перформанс в день відкриття: дві жінки розділені 10-тю метрами, 25-тю роками, цілим життям...

Автор

Народилася в 1985 році в Донецьку.

У 2005 році закінчила Донецьке художнє училище (кафедра графічного дизайну), а в 2009 році – Харківську академію дизайну та мистецтв (монументальний живопис, майстерня В. М. Гонтаріва).

У 2011 році навчалася в Національній академії образотворчого мистецтва та архітектури (спеціальність: "Художник-постановник театру і кіно").

18.06.2015 – 31.07.2015
Виставка Дніпропетровськ Арт-центр Я Галерея