Львів. Львівська національна галерея мистецтв імені Б.Г. Возницького

Ангели

20.06.2019 – 22.09.2019

Виставковий проект «Ангели» — знакова подія для української культури й водночас наймасштабніший мистецький захід року. На три місяці у Львові буде створено унікальне середовище взаємодії культур, традицій та новацій на тлі образу ангела у світовому мистецтві. Проект «Ангели» — це діалог, який має об'єднавчий потенціал для спільноти: суспільства різних ідей, поглядів і вірувань.
Виставка Львів Львівська національна галерея мистецтв імені Б.Г. Возницького
Що глибше занурюєшся в тему Ангелів, то сильніше відчуваєш її бездонність.
Сама ідея створити такий проект спала на думку досить давно, і сьогодні я вже навіть не згадаю, що саме стало першим імпульсом. Тема виявилася невичерпною, тому особливо цікаво одночасно застосувати до неї різні способи інтерпретації. Мені закортіло по-особливому розкрити візуальний феномен. Ангелів і створити своєрідну антологію, застосовуючи прийом кураторства, який назвав «виставка-книга».
Модель проекту я задумав у форматі, що передбачає подальше його розширення до трилогії культурологічного погляду на сакральні феномени, де першу частину присвячено Ангелам.
Розділивши весь матеріал на умовні теми (крилаті, сюжети, культура, ангели і люди) та спираючись на доступні твори, я почав формувати окремі наративні лінії проекту.
Поступово розширюючи коло учасників і експертів, ми розпочали командну роботу. За всіма напрямами працювали з консультантами й дослідниками, де кожен брав на себе відповідальність за певну суб'єктивність розкриття питання, тим самим роблячи проект поліфонічним і персоналізуючи власне ставлення до Ангелів.
Із самого початку ми вийшли поза стандартний музейний набір експонатів, визначивши діапазон візуального дослідження ангелів від іконографії до масової культури.
Основний масив історично важливих експонатів збирали в українських музеях, бібліотеках і приватних колекціях, здійснювали зйомку скульптури й розписів у соборах. Також приділяли увагу сучасному мистецтву, кіно, коміксу, фентезі й навіть побутовим артефактам. Деякі тематичні сподівання не виправдалися, натомість інші отримали несподіване розширення.
Ангели є всюди — це годі заперечити, проте не завжди: ми звернули увагу, що існували також часи без ангелів. А який час для ангелів сьогодні? Яка їхня роль і місце в сучасному прискореному і прагматичному світі? Як надалі буде трансформовано цей крилатий образ? Через фантазійність, розмивання понять і напрямів ці питання залишаються риторичними. Наш проект — це поле експерименту, сміливої інтерпретації, сучасних думок, пізнання відчуттів і розширення аудиторій. Ми пропонуємо вам сучасне візуальне дослідження образу ангела у форматах книжки й виставки.
Я дякую всім, хто долучився, створював і вболівав за результат, хто терпляче багато років готував проект, хто підтримував, хто надавав твори, свій час і талант для реалізації ідеї.
Павло Гудімов
куратор проекту

Офіційний сайт проекту – http://angels.yagallery.com/
Офіційна сторінка проекту у фейсбуці – Ангели.Виставка.

Організатори: арт-центр Павла Гудімова Я Галерея, Львівська національна галерея мистецтв імені Бориса Возницького

Партнери проекту: Міністерство культури України, Львівська міська рада.

Проект здійснено за підтримки та Українського культурного фонду.

Меценати проекту Фонд Родини Загорій.

Висловлюємо глибоку вдячність за допомогу в реалізації проекту: Компанії KNAUF, Миколі Сольському, страховій компанії «УНІКА Життя», групі компаній «Універсальні страхові брокери і консультанти» (УСБК), компанії Музторг, компанії Law Net.

Інформаційні партнери: 24 Канал, Радіо Люкс, Захід нет, Холдинг емоцій ФЕСТ, рекламний холдинг Мегаполис.