Київ. Арт-центр Я Галерея

Анна та Єва

27.05.2013 – 09.06.2013

Вікторія Сорочинські

Проект Анна та Єва представляє глядачеві постановочні сюжети, що відтворюють реальні сцени з життя емігрантів Анни та Єви – це довгострокова авторська робота про взаємини матері та дочки.

Виставка Київ Арт-центр Я Галерея

Фотовиставка канадсько-російської художниці українського походження Вікторії Сорочинські проходить в рамках Міжнародного Фестивалю Візуальної Культури «Візії», за підтримки Російського центру науки та культури.


Проект Анна та Єва вперше був показаний у рамках «Місяця фотографії в Парижі – 2010». Постановочні сюжети, що відтворюють реальні сцени з життя емігрантів Анни та Єви – це довгострокова авторська робота про взаємини матері та дочки. Проектом Вікторія Сорочинські займається з 2005 року, й після дворічного турне по всьому світу його нарешті було представлено в Києві. Виставку Анна та Єва презентує сама авторка. На відкритті виставки були присутні організатори Фестивалю «Візії», галерист і куратор Павло Гудімов, представники Російського центру науки та культури. На відкритті Вікторія також презентує книгу «Анна та Ева», яка нещодавно була видана в Берліні.

1990 року у віці 11 років Вікторія Сорочинські виїхала з СРСР разом зі своїми батьками. Після життя в Ізраїлі вона продовжила навчання образотворчому мистецтву в Монреалі, а потім у Нью-Йорку, де у 2008 році здобула диплом Магістра образотворчого мистецтва. Фотографувати почала ще у Монреалі в 2005. Першими моделями стали трирічна дівчинка та її мати двадцяти трьох років – також росіянки за походженням. Сьогодні Вікторія продовжує свою кропітку працю спостерігача та інтерпретатора, фотографуючи, як дорослішає Єва та як складаються її стосунки з мамою. Центральні теми роботи - це дитинство та пов'язані з ним фантазії, страхи і «навчання» материнству.

Змальовуючи міфи, казки та народні вірування, пропущені крізь дитяче сприйняття добра і зла, Вікторія передає складний світ Євиної фантазії та її глибокий зв'язок з матір'ю за допомогою своїх майстерно вловлених зворушливих та чаруючих кадрів.

Особистість Єви та її присутність відчуваються на кожному знімку. Перед об'єктивом проходить дивна рольова гра між двома протагоністками, між героїнями й фотографом. За художнім зображенням ми відкриваємо справжнє напруження, тендітність Анни та рішучість Єви. Подібно до Аліси з Країни Мрій, маленька Єва, здається, грається шальками цих терезів.
Уважна співучасниця Вікторія помічає і передбачає наперед, створюючи таємничий світ знаків та візуальних виявів. Захоплений бездоганними образами без жодної зайвої деталі, зворушений чудесним світом, глядач швидко розчиняється в ньому як у грі дзеркальних відображень.

Лора Серані

Куратор та арт-директор