Київ. Арт-центр Я Галерея
Архів
Микита Кравцов
11.04.2014 – 12.05.2014

La cellule (Бекман&Саго) / Микита Кравцов
Архів – це другий проект дворічної програми МEMORANDUM, що реалізується арт-центром Павла Гудімова Я Галерея з метою обміну досвідом між українськими та французькими художниками.
- Завантажити:
- прес-реліз
Під патронатом Посольства Франції в Україні
В рамках фестивалю Французька весна в Україні
За підтримки Французького інституту в Україні
Куратор – Павло Гудімов
Комісар проекту – громадський діяч Олександр Каменець
La cellule (Бекман&Саго) / Микита Кравцов
Архів – це другий проект дворічної програми МEMORANDUM, що реалізується арт-центром Павла Гудімова Я Галерея з метою обміну досвідом між українськими та французькими художниками.
Розпочавшись минулого року з проекту Memoria (лат. – пам'ять, спогад), програма МEMORANDUM вже показала спільну роботу художників Олега Грищенка, Еманюель Кастелан і Кирила Уколова, вихідною ідеєю якого був «Чорний квадрат» Казимира Малевича.
Цього року свою інтерпретацію тем минулого представлять французькі художниці з групи «La cellule» - Стефані Саго (Stephanie Sagot) і Еммануель Бекман (Emmanuelle Becquemin), відібрані тулузьким культурним центром «Espace Croix Baragnon». А також молодий український живописець Микита Кравцов, що представить авторську інтерпретацію середньовічної збірки зоологічних статей «Бестіарій», використовуючи живопис і фотографію.
У проекті програми MEMORANDUM, художниці групи «La cellule» розглядають поняття архіву у зв'язку з темою бажання і його сучасних проявів – через призму скульптури, інсталяції і перфоменса. Ці інструменти дозволяють їм експерементувати з механізмами бажання між Еросом і Танатосом. Вони використовують ті крихкі моменти, коли все може похитнутися, закінчитися і зникнути. Вважаючи абсурд засобом, завдяки якому все «сходить з рук», авторки створюють роботи, які відхиляються від заданої траєкторії. Це відносна легкість, за якою ховається гірка реальність.
У сучасній інтерпретації збірки «Бестіарій» український художник Микита Кравцов використовує оголену натуру, аби уникнути прив'язки до певного часу й тим самим акцентувати увагу на актуальності середньовічних сюжетів у наш час. Незважаючи на те, що ці сюжети інколи виглядають комічно і навіть безглуздо, їх християнське тлумачення дає можливість розвинути й переосмислити їх значення.
Народився в 1988 році в Ялті.
У 2010 році закінчив Національну академію образотворчого мистецтва та архітектури.
Продовжує навчання в асистентурі.
Живе та працює в Києві.
Відвідати віртуальну майстерню художника ви можете за посиланням.