Київ. Арт-центр Я Галерея

День Землі

22.04.2009 – 24.04.2009

Цього року VII Міжнародне трієнале екологічного плакату «4-й Блок» розпочалося не традиційно в Харкові, а в Києві. І не просто в Києві, а в арт-центрі Я Галерея.


Виставка Київ Арт-центр Я Галерея

22 квітня – Міжнародний день Землі. Без перебільшення – наймасштабніша екологічна подія в світі.

Цього року VII Міжнародне трієнале екологічного плакату «4-й Блок» розпочалося не традиційно в Харкові, а в Києві. І не просто в Києві, а в арт-центрі Я Галерея.

На глядачів чекало не тільки споглядання, а й інтерактив.


Вдивись (Look closer)

Еко-акція

Автор: Альона Соломадіна

Головна ідея цього проекту – продемонструвати, що Людина є частиною природи. Вона знаходить себе у різних специфічних проявах природи, ідентифікує себе з ними, і це є основою для її перетворення. Проект «Look Closer» містить у собі масову висадку дерев. Люди, які брали участь у висадці дерев, повинні були вдивляючись у представлені молоді дерева, знайти у них себе, а потім на виділеній території їх посадити. Надання свого імені дереву – це своєрідний захист, єдність людини і природи.


Проект «observation calendar/календар спостережень»

Графіка. Об'єкти

Автор: Юліана Алімова

Проект відображає асоціативне сприйняття людиною плину часу, його невпинність, неможливість керування чимось більшим, ніж власне життя, залежність від природи, її циклів, темпів, настрою.
Це проект-спостереження, пошук символів і знаків, які надсилає нам життя в його природному сенсі.


«Світосприйняття»

Проект-перфоманс

Автори: Уляна Биченкова, Оксана та Андрій Чумаченки

У кожного з нас є суто індивідуальне відчуття світу. Кожен із нас живе на «власній Планеті». Відтак, перформанс Світосприйняття є напрочуд логічним: відвідувачам галереї була надана можливість відобразити своє сприйняття, свою планету. На білих кульках вони змогли намалювати свою Землю. Такою, якою вони її бачать. Мета цього перформансу – продемонструвати відчуття нашого спільного світу крізь особистісне сприйняття його кожним із нас.

Проект може продовжити своє життя як стріт-арт об'єкт.


«З Днем народження, мила!»

Відео-проект

Автори: Оксана та Андрій Чумаченки

Мета цього проекту – актуалізувати погляд на нашу планету не як на «вимушене місце проживання із певним ресурсом копалин», а як на живу, могутню і незбагненну сутність, яка довго існувала без нас. Винуватиця свята, до якої ми з вами завітали в гості, дозволяє нам бачити і відчувати її красу, користуватися її скарбами. Вона із задоволенням приймає нас і наші щирі побажання. Автори проекту закликають захопитися її божественною сутністю й ступати по ній ніжно, з любов'ю та повагою. Земля відчує це і неодмінно віддячить.
Відео-проект представив інтерв'ю дорослих і дітей із привітаннями та побажаннями рідній планеті.