Київ. Арт-центр Я Галерея

Дезорієнтири

Анна Миронова

15.01.2014 – 10.02.2014

Анна Миронова

Новий проект Анни Миронової апелює до водночас дуже простої і дуже складної теми співіснування людини й світу, що її оточує, в момент стирання межі між ними. Заколихана буденною монотонністю, непохитністю загальновизнаних орієнтирів, людина підсвідомо потребує дисгармонії, щоб, як від поштовху, прокинутись від снодійного будення. У цьому їй допомагають дезорієнтири.

Виставка Київ Арт-центр Я Галерея

Є нездоланна сила у всьому незвичному, що притягує до нього. Заколихана буденною монотонністю, непохитністю загальновизнаних орієнтирів, людина підсвідомо потребує дисгармонії, щоб, як від поштовху, прокинутись від снодійного будення. Потрібно лише не робити квапливих висновків стосовно незвичного, не налаштовуватись заздалегідь на категоричне несприйняття. Лише трохи часу – і те, що дезорієнтувало й бентежило – незвична рима, какофонія звуків, некомфортні для ока поєднання кольорів – проявляє свою глибинну сутність.

Кольори, що не поєднуються, відштовхують один одного, дивним чином співіснують і примирюються в зоні периферійного зору. Якщо розсіяним зором деякий час споглядати такі протилежності, цей оптичний ефект проявляється. Тоді на межі, в зоні, так би мовити, «запилення», – народжується об'єднувальний третій колір, і робота починає оживати, кольорові ритми – рухатись і набувати об'єму. З'являється просторова відстань між ними, й у роботі проявляється те, що не було передбачено.

Щось подібне відбувається зі сприйняттям незвичних для слуху звуків. Той, хто хоч раз залишався вночі наодинці з природою, знає, які тривожні перші хвилини перебування в незнайомому оточенні, коли вслухаєшсяу безліч несподіваних звуків, що раптом оточили, заполонили все навкруги. Та згодом настає заспокоєння, і те, що раніше бентежило, перероджується, стає частиною якоїсь первісної мелодії.

Дезорієнтири пробуджують уяву – простір у тобі.

Дезорієнтири – це стрес, коли в розгубленості перших митей втрачається здатність оцінювати ситуацію логічно – так нібито всі органи чуття включаються одночасно. Предмет, явище – оцінюється у мить «тут-і-тепер», з усіх сторін. Та після перших шокуючих вражень настає ясність – навколишній простір і простір у тобі зливаються.

Анна Миронова

Автор

Народилась у 1977 році в Києві.

У 1997 році закінчила факультет «Дизайн» КХПТ (нині – Київська державна академія декоративно-прикладного мистецтва і дизайну ім. М. Бойчука). У 2007 році закінчила Національну академію образотворчого мистецтва і архітектури (майстерня станкової графіки). Із 2007 року є членом Спілки дизайнерів України. З 2008 року – член Національної Спілки художників України.

27.09.2017 – 28.10.2017
Виставка Київ Арт-центр Я Галерея
07.03.2012 – 09.03.2012
Виставка Київ Арт-центр Я Галерея, Волоська 55/57