Київ. Арт-центр Я Галерея

Ecopoint

23.07.2008 – 10.08.2008

Асоціація дизайнерів-графіків 4-й Блок.

Основна складова виставки Ecopoint – екологічні плакати з колекції міжнародного трієнале 4-й Блок, а також відео проекти та інсталяції, які супроводжують експозицію графічного контенту.


Виставка Київ Арт-центр Я Галерея

Основна складова виставки Ecopoint – екологічні плакати з колекції міжнародного трієнале 4-й Блок, а також відео проекти та інсталяції, які супроводжують експозицію графічного контенту. За задумом організаторів, цей супровід має бути не нав'язливим і кричущим, а коректним і стриманим, себто,таким, що вправно підкреслює принади графічної експозиції.

Формальна основа візуального ряду виставки – зображення точки (точок), або структур, що беруть точку за основу. Згідно з концепцією виставки, одне із провідних тлумачень точки – це роль, яку вона відіграє в абетці Морзе. Тут точка є найбільш лаконічним, але водночас найбільш інформативним і зрозумілим елементом спілкування. Основою основ і запорукою існування будь-яких зв'язків на планеті. 4-й Блок не випадково вибрав мову, яка має бути рідною для всіх, мову, якою говорять і яку здатен зрозуміти кожен.

Задум полягав у тому, аби пропустити абетку Морзе крізь усю виставку, використовуючи її як у площині, так і в просторі. Можливо, пропускаючи крізь усю експозицію всесвітньо відомий сигнал допомоги SOS.

Чому, все ж таки, SOS?

Відповіддю можуть бути слова Олега Векленка, засновника 4-го Блоку:

«Ще зовсім нещодавно всі говорили про «озонову діру», як про щось далеке, «десь над Антарктидою», і вважали небезпеку вельми примарною. Зараз загроза глобального потепління стала значно відчутнішою та реальнішою. Тож у людства, відтак і в кожного з нас є два шляхи – змінити світогляд на локальному рівні, чи залишити все як є й дозволити планеті перетворюватися на «чорну діру».


Асоціація дизайнерів-графіків 4-й Блок була створена у 2002 році за ініціативою заслуженого діяча мистецтв України Олега Векленка як громадська організація, що об'єднує українських дизайнерів-графіків, небайдужих до соціальних проблем у суспільстві, до стану довкілля та екології в нашій країні і зацікавлених у розвитку українського графічного дизайну. У 2004 році Асоціація 4-й Блок за діяльність, пов'язану з організацією однойменної трієнале екологічної графіки та плакату була прийнята в члени Ікограда – міжнародної інституції, що об'єднує національні асоціації дизайнерів-графіків усього світу, як єдиний представник від України.