Київ. Арт-центр Я Галерея

Герой

Артем Волокітін

23.09.2009 – 12.10.2009

Артем Волокітін

Артем Волокітін у новому проекті намагався відтворити образ канонічного героя. Однак, робота з такою назвою лише одна. Інші – це спроби і пошуки: «Берізка» – спроба досягти досконалості, «Кувирок» – пошук стабільності, «Юнак» – потреба вираження потужних сексуальних імпульсів і нестримного потягу.

Виставка Київ Арт-центр Я Галерея

Артем Волокітін знову говорить про особисте.

Минула виставка Дотик, за словами художника, була просякнута ніжністю і щастям, викликаними появою родини та дітей, тим відчуттям справжньої, незвіданої до того надійності, яка з'явилася саме завдяки цим змінам в житті художника.

Нову серію Герой також було присвячено найінтимнішим переживанням: передчуттю появи третьої дитини і природним бажанням осмислити цей новий, хоча начебто вже й добре знайомий етап у житті.

Все це не так уже й легко прочитується в серії, адже йдеться про особисті почуття та роздуми, які не можна назвати ні очевидними, ні буквальними, ні однозначними.

Отже, Артем Волокітін зацікавився питанням: «Хто такий герой?». І, як щиросердно зізнається, чіткої відповіді не знайшов.

Натомість повернувся до одвічної, але від цього не менш цікавої теми чоловіка і жінки. Шукаючи відповідь на одне питання, Волокітін, натомість, знайшов відповідь на інше. Звучить воно приблизно так: жінці нічого не потрібно доводити, вона вже є певною довершеністю. Адже вона або вже є матір'ю, або колись нею буде – тож її завершеність і незалежність закладена від природи. «Хоча феміністично налаштовані представниці прекрасної статі з цим, звісно, не погодяться», – справедливо зауважує художник.

Натомість життя чоловіка – це історія суцільної боротьби, конкуренції, постійне доведення собі й оточенню власної значущості. «Я не можу просто сказати: «Я – Артем Волокітін», а повинен ставити дефіс, тобто, говорити: «Я – Артем Волокітін-художник». А жінка може просто сказати: «Я – жінка» і цього буде достатньо».

Артем Волокітін намагався відтворити образ канонічного героя. Однак, робота з такою назвою лише одна. Інші – це спроби і пошуки: «Берізка» – спроба досягти досконалості, «Кувирок» – пошук стабільності, «Юнак» – потреба вираження потужних сексуальних імпульсів і нестримного потягу.

На тлі цих одвічних спроб дещо осторонь стоять «Матрьошки», які, на думку художника, є ідеальною картиною світу.

Отже, з точки зору відповідей на питання, які хвилювали Волокітіна, Герой – це, радше, невдача. А з точки зору питань, щирості, висловлених почуттів і якоїсь незахищеної довіри – це чи не одна з найважливіших серій створена художником.

Виставка була призупинена у з'язку з підпалом галереї в ніч на 30 вересня.

Автор

Народився в 1981 році в місті Чугуєві на Харківщині.

У 2005 році закінчив Харківську державну академію дизайну та мистецтва.

Із 2008 до 2010 року був стипендіатом арт-центру Я Галерея.

У 2009 році здобув головну премію PinchukArtPrize, а в 2010 році пройшов стажування в майстерні Ентоні Гормлі, Лондон.

03.04.2010 – 17.04.2010
Виставка Харків Муніципальна галерея
11.02.2009 – 02.03.2009
Виставка Київ Арт-центр Я Галерея