Львів. Національний музей у Львові ім. Андрея Шептицького

Гоголь народився

Сергій Якутович

10.09.2009 – 10.10.2009

Виставка Львів Національний музей у Львові ім. Андрея Шептицького

«Гоголь народився...» – це виставка справжнього художника, присвячена справжньому письменнику. Якщо хочете, це виставка про справжні почуття, які просто не можуть бути не представлені світові. Невідомо, що гіпнотизує сильніше: світ, містичним чином матеріалізованих гоголівських персонажів, у який ми занурюємося ледь переступивши його поріг? Чи відчуття того, що ми опиняємося віч-на-віч зі справжньою людською пристрастю, висловленою у чітких і лаконічних графічних лініях?

Як то кажуть «мінімум засобів – максимум виразності». Цим, мабуть, все й сказано.

«Гоголь народився...» – виставка без політики, без пафосу, без притягнутих за вуха концепцій. Справді, коли є любов – решта не має значення.

«Гоголь безкінечний, Гоголь загадковий, як душа кожного із нас. Ми весь час думаємо, що він хотів сказати; він український чи російський письменник, а треба просто читати і віддаватися йому, тому що він заповнює світ енергетикою життя, енергетикою еротичною, справжньою», – говорить Сергій Якутович.

Лише у фактах «Гоголь народився...» це:

– більше п'яти років роботи (якщо бути точними: на початку 2003 року з'явились перші ілюстрації до повісті «Тарас Бульба», що вийшли окремим виданням. Потім була здійснена величезна робота над екранізацією повісті «Тарас Бульба», яку зняв російський режисер В. Бортко. (Для стрічки Сергій Якутович хіба що не проводив кастинг: близько тисячі ескізів декорацій, костюмів, розкадровок мізансцен, а також ескізів гриму головних героїв, реквізиту та бутафорії - все це справа рук художника)

– «Гоголь народився...» – це більше 80 графічних робіт,

– «Гоголь народився...» – це більше 30 макетів гоголевських персонажів у людський зріст.

– «Гоголь народився...» – це експозиції в Париж (штаб-квартира UNESCO), Києві (Український дім) та Москві (Культурний центр України)

– «Гоголь народився...» – це більше десятка тисяч глядачів.

Факти вражають, але не передають сутність.

На думку Сергія Якутовича, виставка присвячена тому, «що з кожним із нас відбувається, коли ми читаємо Гоголя». Тож, хто знає, можливо ця виставка про щось навіть більше, ніж любов.

Цілком логічним видається той факт, що сьогодні Гоголь має народитися й у Львові.

Автор

Народився в 1952 році в Києві.

Батько Георгій Якутович – видатний український графік середини 20 ст., відомий також роботою в кіно, зокрема, над фільмом "Тіні забутих предків" С. Параджанова.

У 1970 році закінчив Республіканську середню художню школу ім. Т.Г. Шевченка, а в 1973 році – Московський поліграфічний інститут (факультет художнього оформлення). Також із 1973 до 1974 року навчався на графічному факультеті Київського державного художнього інституту (Національна академія мистецтва та архітектури).

Новини про автора