Київ. Український дім

Гомін

Сергій Якутович

22.05.2009 – 01.06.2009

Сергій Якутович

Якутович заповзято бореться із шароварним кітчевим каноном української репрезентації, по-перше, засобами самого ж кітчу, а по-друге, відвертим підходом до традиційних образів.

Виставка Київ Український дім

Сергій Якутович переплавляє лінії та теми українського бароко у своїй графіці та художніх постановках в кінематографі. Останніми гучними проектами художника була його робота з режисером В.Бортко над фільмом «Тарас Бульба», а також серія виставок «Гоголь народився» у Києві, Парижі та Москві, присвячена 200-літтю М.Гоголя. Графічні роботи Сергія є лише дотичними до практик сучасного актуального мистецтва, оскільки насамперед він занурений до міфологізованого світу романтичного 19-го століття, а також володіє класичною технікою ручної графіки. Проте Якутович заповзято бореться із шароварним кітчевим каноном української репрезентації, по-перше, засобами самого ж кітчу, а по-друге, відвертим підходом до традиційних образів. Наприклад, Україна в його роботах постала як невдоволена жінка, що постійно прагне кохання, але змушена вступати у шалений танок зі смертю. Мавки, русалки, наречені з шаблями та інші жіночі іпостасі в проекті Якутовича Гомін додали фемінності до звичного образу України. До проекту увійшла графіка з його циклів Мазепіана, гоголівських «Вечорів на хуторі», «Миргород» та інших, а також його роботи для кіно.

Автор

Народився в 1952 році в Києві.

Батько Георгій Якутович – видатний український графік середини 20 ст., відомий також роботою в кіно, зокрема, над фільмом "Тіні забутих предків" С. Параджанова.

У 1970 році закінчив Республіканську середню художню школу ім. Т.Г. Шевченка, а в 1973 році – Московський поліграфічний інститут (факультет художнього оформлення). Також із 1973 до 1974 року навчався на графічному факультеті Київського державного художнього інституту (Національна академія мистецтва та архітектури).

Відео
Сергій Якутович
Режисер: Креативна група Акцент
Гомін
Рік: 2009 Тривалість: 9:54
Новини про автора