Київ. Арт-центр Я Галерея, тераса

Лабіринт

25.04.2012 – 05.06.2012

Melting clouds: Левченко Дмитро / Талайчук Іван / Сарана Михайло / Ломаковський Олег / Остроушко Дмитро

Перфоманс: Аліна Юрко / Дмитро Губанов / Олексій Жмурко

Інсталяція: Антон Логов / Максим Стасько

Виставка Київ Арт-центр Я Галерея, тераса

11 травня о 18.00 в арт-ценрі Я Галерея у Києві відбувся музичний перфоманс під назвою Лабіринт – від київської музичної групи Melting Clouds, в рамках проекту Антона Логова Geo.


Левченко Дмитро – гітара, клавішні інструменти

Талайчук Іван – клавішні інструменти

Сарана Михайло – саксофон

Ломаковський Олег – перкусія

Остроушко Дмитро – гітара

У перфомансі задіяні актори: Аліна Юрко, Дмитро Губанов та Олексій Жмурко


Різнобарвне злиття звуків, наповнених візуальними образами геометричних фігур. Медитативний акт заглиблення у геометрію – надтонка матерія на грані візуального та акустичного. Картина, де форми отримують свободу для того, щоб стати залежними від вітру, легкими швидкоплинними хмаринами і, зрештою, розтанути, але залишитись. Ми чекаємо на нього, залишившись наодинці з густою всеосяжною тишею, – приплив тяжіння поза простором. Хвилі розчиненого часу. Відчуваючи себе яскравим полум'ям, що сягає вище гір.

Melting Clouds – група, створена в Києві 2009 року. Музика колективу складається з гітар, поєднаних з електронікою, та підтримується живою ритм-секцією. Спираючись на спадщину психоделічного року 60-70-х років, зокрема, на німецький краут-рок, а також на традицію підстилю drone ambient, Melting Clouds часто відходить від рифової манери гри, віддаючи перевагу створенню звукової атмосфери як настрою.

«Ми намагаємося не обмежуватися певним жанром або стилістикою, постійно трансформуючись. Тому що сама музика виходить за межі "просто музики", маючи певні образи й філософію, що переплітаються з іншими сферами мистецтва. Ця музика стирає грань, об'єднуючи всі елементи системи під одним прапором Melting Clouds. Поскільки нашою метою є об'єднання і синтез як музичних палітр, так і різних форм мистецтва для створення нового погляду на творчий процес, а також – співпраця з людьми, у яких є свіжі ідеї й бажання для спільної роботи».

За час свого існування колектив уже брав участь у ряді музичних фестивалів в Україні та за її межами, таких як Telemagica-2009, Magic Orchids-2009 (Лос-Анджелес, США), Burning Man-2011 (США, в пустелі Невади), Havizaj (Будапешт, Угорщина), Gogolfest 2009 - 2010, ZixZixOne 2009, Free Music (Київ), Hello Hostel, Лофт проект "Поверхи", DFN Radio (Санкт-Петербург, Росія).


Окрім студійних записів та концертів, колектив співпрацює з такими відомими кінодіячами, як Олександр Шапіро та Еван Мец, а також бере участь у проектах сучасного мистецтва (наприклад, екпозиція Відчуваю! Абстрактне мистецтво vs сучасна музика в арт-центрі Я Галерея в Дніпропетровську) й театру (Олег Драч).


Інсталяція на терасі Я Галерея, створена Антоном Логовим у співавторстві з архітектором Максимом Стасько – це вихід за межі галерейного простору і безпосереднє «натуральне» втілення пейзажу як такого, або ж «інсталяції у просторі». Магічний трикутник окреслюється різноколірними мотузками, основами кутів якого стають об'єкти, котрі давно втратили своє функціональне призначення (обсмалені стовпи, порожній сарай), тож і стовбичили собі посеред двору, немовби «очікуючи працевлаштування», яке їм нині надає сучасний автор... І хоч фраза здасться саркастичною – але поглянемо на неї збоку, як дивимося на тільки-но створений об'єкт, що в ньому поєднуються міцна матеріальність (для утворення просторової інсталяції необхідною було конкретне координування елементів) та буквально «повітряна» абстрагованість. Своєю химерністю він очуднює довколишній матеріальний краєвид – і створює краєвид хоч і ефемерний, та власний.

Олег Сидор-Гібелинда

Інсталяція була створена в рамках проекту Антона Логова Geo.