Київ. Арт-центр Я Галерея

Looking at the Big Sky

10.02.2016 – 22.02.2016

Looking at the Big Sky – виставковий проект Goethe-Institut у просторі арт-центру Я Галерея. Митці-учасники, студенти з чотирьох німецьких академій мистецтв, спрямовують свої погляди на прагнення, утопії та великі цілі, осмислювати існуючі концепції автентичності та краси, виходячи за рамки сьогодення.

Виставка Київ Арт-центр Я Галерея

Куратор – Рената Бушманн

Фабіан Дрігорст / Фредерік Шульд / Штефан Евальд / Ганна Гуммель / Бьянка Кеннеді / Альвін Лай / Геннінґ Фредерік Мальц / Кевін Павел Матвеєв / Анна-Лена Майзенберґ / Люсі Меркадаль / Єнс Пехо / Юлія Шарлотта Ріхтер / Марко Шіфельбайн / Анна Соколова / Максиміліан Ваґнер


Виставковий проект Goethe-Institut у співробітництві з Університетом образотворчих мистецтв Брауншвейг, Академією мистецтва Дюссельдорф, Університетом медіа-мистецтва Кельн, Академією образотворчих мистецтв Мюнхен

Видовище величезного неба тісно пов'язане з асоціаціями щодо свободи та відкритості. Далекий обрій є синонімомшироти думок, а високе блакитне небо, зоряна ніч є шифрами для піднесеного. На думку спадає також розвага дитини, що прагне знайти у хмарних структурах образи та дивується з нескінченності Всесвіту.

Коли для програми сучасного відео-арту була вибрана назва «Looking at the Big Sky», була пов'язана надія, що ідеї та ілюзії не мають жодних обмежень, ні вперед, ні вгору. У той же час це звучало як заклик до митців-учасників у своїх роботах відважитися спрямувати свій погляд (можливо, наївний, але непохитний) на прагнення, утопії та великі цілі, осмислювати існуючі концепції автентичності та краси, виходячи за рамки сьогодення.

Студенти з чотирьох німецьких академій мистецтва (Університет образотворчих мистецтв – Брауншвейг, Академія мистецтва – Дюссельдорф, Університет медіа-мистецтва – Кельн, Академія образотворчих мистецтв – Мюнхен) були запрошені подати актуальні одноканальні відео на конкурс «Looking at the Big Sky». Нарешті, були відібрані 14 відео, художнє рішення яких, згідно тематичного постулювання, відзначалося дивовижним діапазоном варіацій мотивів і робочих практик.

Цей діапазон сягав від вигаданих історій та інсценізацій через індивідуальні сповіді та перформанси до творів на основі чужих відеоматеріалів і псевдодокументальних форматів. Утім, у творах студентів викристалізувалися дві перспективи, що були сформульовані у заголовках для двох скринінгових блоків: у той час, як відео під підзаголовком «Краса знайомого» спрямовані на особисте внутрішнє бачення, що відстежує значуще у непоказному та непримітному, під назвою «Вирушання у завтрашній день» зібрані відео, що прагнуть сформулювати перспективи безмежного та невизначеного.

Рената Бушманн

Леонгард Еммерлінґ