Що знає Слов'янськ та Ужгород про Межу

Художній звіт за мотивами мистецьких резіденцій у Слов'янську та Ужгороді

Виставка Київ Арт-центр Я Галерея

Куратори: Женя Кулеба, Алевтина Кахідзе

Організатор: ГО Місто-сад

Місце проведення: Я Галерея

Дати: 10-17 травня


Улітку 2017 року громадська організація Місто-сад за фінансової підтримки Міжнародного фонду Відродження реалізувала мистецький проект«МЕЖА» – дві короткострокові резиденції у Слов'янську та Ужгороді. Міста було обрано невипадково: це одні з найбільш віддалених населених пунктів України і такі, що знаходяться поруч з її «фізичними» межами-кордонами. 12 митців, обрані в рамках open call, своїми практиками спробували наблизитися до формування поняття «межа», яке вимагає постійного переосмислення, зокрема – з введенням «безвізу» та з бойовими діями на Сході країни.

Митцям було забезпечено проїзд, проживання, добові, гонорар та підтримку у створенні проекту. Автори, маючи певні уявлення про обрані міста та поняття «межа», намагалися абстрагуватися і зануритися в повсякденне життя населених пунктів. За результатами проекту резидентами було створено серію художніх робіт, які того ж літа були показані в центральних бібліотеках Слов'янська та Ужгорода.

Команда проекту вважає, що тема МЕЖІ є важливою для осмислення або, можливо, переосмислення у будь-якому куточку України, тому пропонує художній матеріал, створений разом із митцями в двох географічно протилежних містах, як продовження перформативного діалогу на цю тему вже у Києві в арт-центрі Павла Гудімова Я Галерея.

Кожен виставковий день буде присвячений окремій темі для дослідження:

День перший, четвер (10.05): Що таке «межа»? (екскурсія
День другий, п'ятниця (11.05): Стереотипи міст. Спільне на Заході та Сході – городи та секонд-хенд (розмова)
День третій, субота (12.05): Містика в проектах (чат із кураторками та працівниками ГО "Місто-сад")
День четвертий, вихідний (13.05): Роздуми вдома (перегляд по лінку)
День п'ятий, понеділок (14.05): Висадка клумби – проект «Битва садівників»
День шостий, вівторок (15.05): Чи існують відкриті питання щодо поняття «межа»? (стратегічна сесія)
День сьомий, середа (16.05): Наші герої – зустріч із художниками
День восьмий, четвер (17.05): Фінісаж "На Межі".

Митці-учасники проекту: Алевтина Кахідзе, Женя Кулеба, Марго Дідіченко, Богдан Мороз, Оксана Чепелик, дует «Krolikowski Art», Альбіна Ялоза, Анна Кахіані, Данило Ковач, Даша Подольцева, група «ТхТ» (Валерія Тарасенко, Станіслав Толкачов, Олександра Халепа), Oleksandr McQuartz.