Що знає Слов'янськ та Ужгород про Межу

Художній звіт за мотивами мистецьких резіденцій у Слов'янську та Ужгороді

Виставка Київ Арт-центр Я Галерея
Графік роботи: 10:00-19:00

Куратори: Женя Кулеба, Алевтина Кахідзе

Організатор: ГО Місто-сад

Місце проведення: Я Галерея

Дати: 10-17 травня


Улітку 2017 року громадська організація Місто-сад за фінансової підтримки Міжнародного фонду Відродження реалізувала мистецький проект«МЕЖА» – дві короткострокові резиденціїу Слов'янську та Ужгороді. Міста було обрано невипадково: це одні з найбільшвіддалених населених пунктів України і такі, що знаходяться поруч з її «фізичними» межами-кордонами. 12митців, обрані в рамках opencall, своїми практиками спробувалинаблизитися до формування поняття «межа», якевимагає постійного переосмислення, зокрема – з введенням «безвізу» та з бойовими діями на Сході країни.

Митцям булозабезпеченопроїзд, проживання, добові, гонорартапідтримкуустворенні проекту. Автори, маючи певні уявлення про обрані міста та поняття «межа», намагалися абстрагуватися і зануритися в повсякденне життя населених пунктів. За результатами проекту резидентами було створено серію художніх робіт, які того ж літа були показані в центральних бібліотеках Слов'янська та Ужгорода.

Команда проекту вважає що тема МЕЖІ є важливою для осмислення або, можливо, переосмислення у будь-якому куточку України, тому пропонує художній матеріал, створений разом із митцями в двох географічно протилежних містах, як продовження перформативного діалогу на цю тему вже у Києві в арт-центрі Павла Гудімова “Я Галерея".

Кожен виставковий день буде присвячений окремій темі для дослідження:

День перший:Що таке «межа»?

День другий:Стереотипи міст.

День третій: Спільне на Заході та Сході – городи та секонд-хенд.

День четвертий: Наші герої – зустріч з художниками.

День пятий: Висадка клумби – проект «Битва садівників».

День шостий: Містика.

День сьомий: Чи існують відкриті питання щодо поняття «межа»?

Митці-учасники проекту: Алевтина Кахідзе, Женя Кулеба, Марго Дідіченко, Богдан Мороз, Оксана Чепелик, дует «Krolikowski Art», Альбіна Ялоза, Анна Кахіані, Данило Ковач, Даша Подольцева, група «ТхТ» (Валерія Тарасенко, Станіслав Толкачов, Олександра Халепа), Oleksandr McQuartz.