Київ. Арт-центр Я Галерея

Новий наїв

Олександр Луценко-Бабан, Ірина Гаршина

25.03.2009 – 06.04.2009

Новий Наїв – це культурологічне занурення. Пошук основ, мотивів та причин візуальної творчості та самовираження.

Виставка Київ Арт-центр Я Галерея

Новий Наїв – це культурологічне занурення. Пошук основ, мотивів та причин візуальної творчості та самовираження. Така незакомплексованість погляду, чиста енергія та радість не опосередкованої академічною школою й технікою виконання творчості, відома, здебільшого, завдяки роботам сільських примітивістів. Пташечки, струмочки, хатинки концептуально вписуються в ідею наївності погляду художника-примітивіста без академічної освіти та досвіду життя у великому місті.

Втім, відсутність закоснілості притаманна не тільки «співцям» буколічних ідилій. У гонитві за «свіжим поглядом» зовсім не обов'язково звертатися виключно до сучасного китайського націонал-модернізму. Проект Новий Наїв має на меті довести саме це. Адже в різних регіонах України є чимало людей, які мають потребу візуалізувати картини та образи, що виникають в їхній уяві, незалежно від освіти та фаху. Навіть, якщо замість затишних хаток, обсаджених рожами, художники мешкають у міських квартирах, і зранку їх будить не спів солов'я, а гуркіт трамваю.

Надалі звітні виставки відбуватимуться щопівроку, ареал пошуку художників розшириться, щонайменше, до близького зарубіжжя.

На першій виставці Нового Наїва, що пройшла в Я Галерея, зустрінуться схід і захід: художниця з Сум Ірина Гаршина та художник з Чернівців Олександр Луценко-Бабан.


Додатково за посиланням ви можете ознайомитись з бесідами з авторами Нового Наїву.