Київ. Я Галерея

Присутність

Олександр Король

03.02.2021 – 05.04.2021

Олександр Король

Що важливо? Яким чином людина, кинута напризволяще у варево цінностей, має відшукати якорі, що триматимуть її на плаву? Актуальні практики усвідомленості та уповільнення всіляко закликають нас до рефлексії про ритм і темп, пропонуючи безліч інструментів й технік. Іронічно, що вони так само змішуються між собою, перетворюючись у настанову визначитись тут і зараз про те, що ж є важливим. Репресивність цього заклику породжує нігілізм — замкнене коло, з якого й досі людство намагається знайти вихід.

Виставка Київ Я Галерея

Історії успіху — віднайдені цінності — прориваються в праймтайм телеканалів, на перші шпальти ранкових газет чи банери контекстної реклами в соцмережах. “Я маю відповідь і хочу поділитися із вами!", — урочисто проголошує білозубий і засмаглий ноунейм чи солідний анонім в окулярах з роговою оправою, безсоромно крадучи нашу увагу. Спокуса скористатися підказкою про те, куди бігти в пошуках правди, зростає. Кожен відчував секундну напругу передчуття, ловлячи поглядом умовну кнопку “ХОЧУ ПІЗНАТИ ІСТИНУ".

Туман сходить, ми залишаємось без відповідей. Пошуки тривають. У якомусь середньовічному кодексі задекларовано: “У самурая немає цілі, — є лише шлях". Тут же поруч асоціативно виникають слова Кобзаря і спрямовують нас до висновку, що пошук істини — справа глибоко особиста. Суть у тому, що оточує конкретну людину. З такою інтенцією був створений проєкт Олександра Короля “Присутність". Модель взаємодії з множиною цінностей, що розкривається в експозиції, — суб'єктивна. Разом із тим, вона зрощена в просторі та часі, в якому перебуваємо ми. Тому, без сумніву, на неї можна озирнутися.
Проєкт Короля — це повернення до початку, туди, де розпочинається засвоєння сутностей світу. Цикл життя до смерті, вихід із та повернення до землі. Кожен об'єкт в експозиції розповідає історію нетривкого моменту переживання, емоції, підготовки до дії й самої дії. Тотальне повернення до начал — це і про спостереження за природою, за стихією. Переживання епіфанії при зустрічі з буденним, простим, базовою й невіддільною умовою буття всього живого.
"Присутність» натякає на наближення до дороговказу. До відповіді ще далеко, але розуміння, куди рухатись, які питання варто поставити собі на цьому шляху вже потрохи оприявнюються. В основі проєкту — невідворотне усвідомлення скороплинності та мінливості, що поміщається у кожну роботу поруч із крихкими образами сутностей. Відкидаючи множину правди, повертаючись до її архе, Олександр Король стає невипадковим свідком присутності в ній істини.
Марина Богуш
Автор

Народився в 1974 році в Дніпропетровську.

У 1995 році закінчив Дніпропетровське художнє училище ім. Є.В. Вучетича (художник-оформлювач), а в 2004 році – Українську академію друкарства у Львові (художник-графік друкованої продукції).

Живе та працює в Дніпропетровську.

03.12.2019 – 09.01.2020
Виставка Львів Я Галерея
16.05.2015 – 07.11.2015
Виставка Дніпропетровськ Арт-центр Я Галерея
09.10.2014 – 03.11.2014
Виставка Київ Арт-центр Я Галерея
25.04.2013 – 08.06.2013
Виставка Дніпропетровськ Арт-центр Я Галерея
30.10.2012 – 19.11.2012
Виставка Київ Арт-центр Я Галерея
17.01.2012 – 26.02.2012
Виставка Дніпропетровськ Арт-центр Я Галерея