Київ. Арт-центр Я Галерея, Волоська 55/57

Приправи

Олена Полященко

24.11.2010 – 14.12.2010

Олена Полященко

Ідея виставки виникла у художниці після завершення серії графічних малюнків Бенкет, на яких – безперервні алюзії до міфологічних сюжетів розставляють нові акценти. «Життя без впливу мистецтва напевно можливе, проте з ним воно набагато цікавіше й багатше», – коментує власний задум Полященко.

Виставка Київ Арт-центр Я Галерея, Волоська 55/57

Життя без мистецтва – як їжа без приправ. В арт-центрі Я Галерея художниця Олена Полященко взялася довести цю істину не метафорично, а буквально.

Ідея виставки виникла у художниці після завершення серії графічних малюнків Бенкет, на яких – безперервні алюзії до міфологічних сюжетів розставляють нові акценти. «Життя без впливу мистецтва напевно можливе, проте з ним воно набагато цікавіше й багатше», – коментує власний задум Полященко. Художниця не приховує свого захоплення митцями Високого Відродження, адже спляча Венера Джорджоне чи Венера Урбінська Тиціана – вміщені в побутове оточення – змушують інакше поглянути на звичні речі й перетворюють «їжу» в новий і цікавий об'єкт для осмислення. Що таке мистецтво в сучасному світі і яку роль воно може чи має виконувати?

Облагороджувати смак або робити його вогняним. Якісна їжа й без спецій добра, проте з приправами набагато краща. «То чи варто відмовлятися?» – переконує Олена Полященко й запрошує причаститися до власних «кулінарних шедеврів».

Олена Єгорушкіна

Автор

Народилася в 1972 році в Новоросійську, Росія.

У 1995 році закінчила Харківське художнє училище, театрально-декораційне відділення, а в 2001 році – Харківський художньо-промисловий інститут, відділення монументального живопису.

Живе та працює в Харкові.