Київ. Арт-центр Я Галерея, Волоська 55/57

Школа живопису

Добриня Іванов, Микита Кадан

15.12.2010 – 16.01.2011

Олександр Гнилицький / Леся Заяць / Жанна Кадирова / Віталій Кохан / Максим Мамсіков / Кирило Проценко / Володимир Сай

Виставка Київ Арт-центр Я Галерея, Волоська 55/57

Куратор – Наталія Філоненко


Олександр Гнилицький / Леся Заяць / Добриня Іванов / Микита Кадан / Жанна Кадирова / Віталій Кохан / Максим Мамсіков / Кирило Проценко / Володимир Сай


«Як і з чого робиться живопис?» – іронічну відповідь на це питання можна знайти в арт-центрі Я Галерея, який презентував кураторський проект Наталії Філоненко Школа живопису. Куратор і художники пропонують результати свого псевдо-дослідження – тарілки з фарбами, що імітують палітру художника, бетонні рами та підрамники з чистим полотном. Це лише частина з цілого ряду об'єктів, що в експозиції виставки не тільки натякають на «технологію» живопису, але й самі претендують на статус окремих, не пов'язаних цією темою творів мистецтва.

Тут є все – фотографія, відео, графіка, скульптура, інсталяція, окрім головного об'єкту живопису – картини. Дуже різні роботи українських митців опиняються у новому змістовному ракурсі, через це й виникає можливість спостерігати за «рухомістю» значень у сучасному мистецтві, можливістю їх оновлення у іншому контексті.

Художня практика у сучасному світі вже давно вийшла з-під завіси «таємниці творчості» й перетворилася на об'єкт дослідження, який розкривають, показують, а подекуди – й препарують. Предмети, з яких «робиться» живопис, оточують глядача по периметру виставкової зали й створюють ілюзію існування «всередині» – в процесі створення живопису в майстерні художника. «Магія творчості» й «проза технології» – цього разу зійшлися і, як не дивно, знайшли спільну мову.

Олена Єгорушкіна


Додатково ви можете ознайомитись з текстом Наталії Філоненко.

16.11.2016 – 12.12.2016
Виставка Київ Арт-центр Я Галерея
08.04.2015 – 27.04.2015
Виставка Київ Арт-центр Я Галерея
27.04.2011 – 06.06.2011
Виставка Київ Арт-центр Я Галерея, Хорива 49Б