Київ. Арт-центр Я Галерея

Шопінґ

Алевтина Кахідзе

01.05.2008 – 11.05.2008

Алевтина Кахідзе

В інсталяції Шопінґ, яку зроблено спеціально для Я Галерея, критичний дискурс лежить не тільки у самих малюнках та авторських текстах «навколо» теми шопінґу, а й у перегляді самої концепції художньої галереї. Алевтина Кахідзе бажає щоб київські поціновувачі мистецтва зіштовхнулись із новими підходами до ціноутворення на мистецтво.

Виставка Київ Арт-центр Я Галерея

Алевтина Кахідзе:

«В інсталяції Шопінґ, яку зроблено спеціально для Я Галерея, критичний дискурс лежить не тільки у самих малюнках та авторських текстах «навколо» теми шопінґу, а й у перегляді самої концепції художньої галереї.

Мені дуже хочеться, щоб київські поціновувачі мистецтва зіштовхнулись із новими підходами до ціноутворення на мистецтво.

Я знаю, першими питаннями будуть: чому я використовую копії, а не малюнки-оригінали? І чому я складаю копії у стопки?

Малюнки-оригінали не бувають в ідеальному стані, а щойно зроблена копія завжди ідеальна, як і усе нове на вітринах.

Копії, складені у стопки, відсилають до дискурсу про споживчу культуру.

Малюнки-оригінали я роблю біля вітрин магазинів за 1-2 хвилини (я малюю тільки те, що хотіла би придбати – мати), на копію з оригіналу іде ще менше часу завдяки копіювальному апарату. А потім можна натискати на кнопку цього апарату стільки разів, скільки захочеш, отримуючи будь-яку кількість копій. Це божевілля! Але це – ілюстрація того, що називається споживчою культурою».


Павло Гудімов:

«Загадкова, скромна, талановита, інтелігентна, тендітна Алевтина спостерігає за процесом споживання будь-яких потрібних і не дуже потрібних суспільству речей і свідомо займається проектами, що не вписуються в українську свідомість. Я не можу пробачити їй, що більшу частину року вона проводить за кордоном. Алевтина потрібна тут як художник і куратор. Вона нагадує мені маленьку атомну бомбу, яка обов'язково вибухне, і зробить це з великим задоволенням».

Автор

Народилась в 1973 році в Жданівці на Донеччині.

У 2002 році стала переможцем конкурсу серед молодих художників і кураторів Центру сучасного мистецтва при НаУКМА, а в 2008 році – лауреатом Премії Малевича для українських художників.

Стипендіат Академії Яна ван Ейка (Маастріхт, Нідерланди), резидент Open House Iaspis (Стокгольм), Центру сучасного мистецтва "Уяздовський замок" (Варшава).