Київ. Арт-центр Я Галерея

Сузір’я Міхаеліса, або Добрі домогосподарки

Марина Скугарєва

18.12.2007 – 13.01.2008

Марина Скугарєва

Домашня тема уже впродовж 14 років лишається головною для Марини Скугарєвої. Тоді народження доньки поставило перед нею невідворотне й страшне в своїй банальності жіноче питання: як можна бути художницею і мамою водночас? І чи можливо це взагалі?

Виставка Київ Арт-центр Я Галерея

У 200 роботах Марина Скугарєва розповідає еротичну історію жінки на тлі чайників і кухонних плит

Різдвяний проект з понад двохсот портретів кухонних плит, столів, газових колонок, чайників і оголених домогосподарок, створених художницею і мамою Мариною Скугарєвою, представив арт-центр Павла Гудімова Я Галерея.

Домашня тема уже впродовж 14 років лишається головною для Марини Скугарєвої. Тоді народження доньки поставило перед нею невідворотне й страшне в своїй банальності жіноче питання: як можна бути художницею і мамою водночас? І чи можливо це взагалі?

Відповіддю художниці вже понад десять років є «чесне мистецтво». Перетворюючи депресію на натхнення, буденність на мистецтво, Скугарєва малює те, що бачить перед собою щодня, і знаходить у цих натюрмортах нескінченну динаміку й варіативність: кухонні плити та колообіг каструль і сковорідок на них, обідні столи, чайники, фрагменти заснулого на дивані чоловіка...

А головна героїня її кухонного мистецтва – добра домогосподарка. Оголена, еротична, зваблива, вона охоче демонструє глядачеві промовистий символ своєї жіночості – чотирикутник, що тримається на спокусливих сідничних ямочках, так званий «ромб Міхаеліса», який Скугарєва опоетизувала до «сузір'я».

Останню серію робіт Марина Скугарєва намалювала на роздруковках блоґів із жіночих сайтів. Історії нещасливого кохання, колишніх дружин і коханок, нових методів у прибиранні квартир, пошуків нових сексуальних партнерів, депресії, суму, самотності – буденна реальність, на тлі якої вигинаються сексуальні добрі домогосподарки.


Марина Скугарєва:

«Фактично ця серія почалась 14 років тому з народженням дитини, коли мені взагалі ніхто не допомагав і за два місяці я зрозуміла, що божеволію. Тоді я почала малювати те, що бачила на своїй кухні: плиту, стіл, газову колонку. Коли життя вже посадило мене з дитиною, як я можу малювати якесь вигадане мистецтво? Мистецтво має бути чесним, тільки тоді воно цікаве. Мені не потрібно нікуди виходити, щоби залишатися художницею».


Павло Гудімов:

«Марина Скугарєва – одна з найбільших загадок нашого мистецтва. Їй вдається поєднувати актуальні гарячі теми: непідвладну сексуальну жіночість, побут і буденність, – і все це з незрівнянним гумором. Вона має несамовиту енергетику, на дуже високому рівні володіє масою художніх технік. А головне – в її роботах так багато спецій».

Автор

Народилася у 1962 році в Києві.

Навчалася у Республіканській художній школі Києва. У 1981 році закінчила Дагестанське художнє училище ім. Джемала у Махачкалі, а у 1987 – Львівську Національну Академію Мистецтв.

Живе і працює в Києві.