Київ. Я Галерея

Тиша та гучномовець

Андрій Дудченко

31.01.2023 – 01.03.2023

Андрій Дудченко

До і після сигналу, від одного ракетного удару до наступного — існують тільки проміжки у часі, лише умовна тиша, аж поки остаточно не закінчиться війна.

Виставка Київ Я Галерея
Графік роботи: Працюємо за графіками відключення світла↓ (понеділок вихідний)

Комбінаціями слів, коли вони виражають несуміжні, протилежні за змістом феномени, можна означити полярні стани сприйняття дійсності. Однак, завжди існує контекст. Саме в ньому вербальні опозиції набувають ширших значень, тісно вплітаються у буття й описують реальність навколо.

У контексті нашого “тут і тепер", в поєднанні тиші й гучномовця, тиша — це момент напруги. Гостре передчуття, у якому, прислухаючись, сподіваєшся застати те, що прийде на зміну цій тиші. Вона колюча, неспокійна, натягнута. Вона не приносить умиротворення і не дає розслабитись. Але у цьому самому контексті існує й інша тиша: бажана, далека, довгождана і поки недосяжна.

Гучномовець (сигнал, сирена, рупор) у протистоянні з завмерлою тишею окреслює її кордон. Звук гучномовця є акцентованим переходом від стану очікування до стану рішучості. У якомусь сенсі він стає абстрактною лінією розмежування, за якою відбудеться ймовірна подія.

Звук насичений страхом розрізає повітря.

До і після сигналу, від одного ракетного удару до наступного — існують тільки проміжки у часі, лише умовна тиша, аж поки остаточно не закінчиться війна.

Поруч із нами життя і смерть. Ми — під важезним тиском обставин, маємо оголені нерви та сильні, інколи суперечливі відчуття.

Ставимо багато питань собі та шукаємо відповідь навколо.

Часом питаємо себе про мистецтво:

- Яким воно має бути зараз?

- Чи повинне воно бути рупором, агітацією, гаслом спротиву?

- Чи повинне воно фіксувати трагедію (як “Герніка")?

- Чи має нагадати про вічні цінності людству?

- Чи може воно лишатись місцем спокою, зоною відчуження, забуття? Бути схованкою від нападу важкої реальності та негативної інформації?

- .......?

Питання змішуються один з одним, щораз провокуючи на нові пошуки відповідей: у кожній новій картині, інсталяції, новому об'єкті. У завмерлій тиші, перерваній звуком гучномовця.


*****************************************Графік роботи*******************************************

Автор

Народився в 1983 році в Євпаторії.

У 2002 році закінчив Кримське художнє училище ім. М. С. Самокіша, а в 2009 року – Національну академію образотворчого мистецтва та архітектури, де продовжує навчання в асистентурі.

Перша виставка під назвою Погляд відбулась у 2008 році у виставковій залі НАОМА.

15.05.2019 – 10.06.2019
Виставка Київ Я Галерея
18.02.2015 – 16.03.2015
Виставка Київ Арт-центр Я Галерея
08.10.2014 – 30.11.2014
Виставка Львів Галерея сучасного мистецтва УКУ
14.05.2014 – 31.05.2014
Виставка Київ Арт-центр Я Галерея
07.12.2011 – 09.01.2012
Виставка Київ Арт-центр Я Галерея, Хорива 49Б